Mieszkania tanieją niemal we wszystkich aglomeracjach, bo i popyt na nie w Polsce wyraźnie w ostatnim czasie wyhamował - informuje portal money.pl.

W efekcie deweloperzy zaczynają wręcz prześcigać się w różnego rodzaju promocjach, by przyciągnąć potencjalnych nabywców nieruchomości.

Również na rynku wtórnym w ostatnim półroczu ceny mieszkań zaczęły delikatnie spadać. Choć nie wszędzie. Z najnowszego raportu Expandera oraz rentier.io wynika, że w porównaniu z majem tego roku najbardziej spadły ceny mieszkań w Częstochowie (blisko 9 proc.) oraz w Sosnowcu (ponad 8 proc.). Zauważalne spadki cen, oscylujące wokół 6-7 proc. nastąpiły również w Katowicach, Szczecinie i Toruniu.

Trend odwrotny zauważyć można było natomiast w Rzeszowie, Bydgoszczy czy Lublinie, gdzie ceny mieszkań odnotowały kilkuprocentowy wzrost.

Z najniższymi średnimi cenami mieszkań na rynku wtórnym mamy dziś do czynienia w Sosnowcu (5,6 tys. zł za metr kw.) oraz w Częstochowie (6 tys. zł). Najdroższe są mieszkania w Warszawie (13 tys. zł) oraz w Gdańsku i Krakowie – ponad 11 tys. zł.