Poseł Prawa i Sprawiedliwości udostępnił nagranie, na którym zadaje niezwykle niewygodne pytanie dziennikarce, dodając że liczy na to, że zostanie ono wyemitowane przez TVN. Jabłoński powiedział:

W tym tygodniu, kiedy odbywał się szczyt w Madrycie, odbyło się również spotkanie polityków PO, Lewicy i Polski 2050 z panią Manuelą Schwesig, przewodniczącą Bundesratu, która założyła wraz z Gazpromem fundację, gdzie dostała prawie 200 milionów euro od Gazpromu, została tak naprawdę skorumpowana przez Gazprom”.

Dalej dodał:

I to jest polityk, która pomagała Putinowi obchodzić sankcje. Z takimi politykami spotykają się dzisiaj politycy Platformy, Lewicy i Polski 2050. Mam nadzieję – liczę tu na uczciwość TVN – że skoro pytacie nas o spotkania z Vox, z Marine Le Pen, z innymi politykami po stronie prawej – że to samo będziecie robili państwo z politykami Platformy po stronie lewej”.

Publikując nagranie, dodał:

Skorumpowana przez Gazprom @ManuelaSchwesig spotyka się z politykami Platformy i jej koalicjantów – w TVN cisza... A tak liczyłem na rzetelność”.