Premier Donald Tusk w wyjątkowo arogancki sposób zaatakował dziś w mediach społecznościowych prezydenta Andrzeja Dudę, który przebywa na szczycie NATO w Waszyngtonie.

- „Pojechać do Waszyngtonu na szczyt NATO, żeby napluć w telewizyjnym wywiadzie na polski rząd i zapowiedzieć kolejne veta. Nie na tym polega misja prezydenta. Wstyd”

- napisał przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Na jego wpis zareagowała była premier Beata Szydło.

- „Donald Tusk najgłośniej wrzeszczy i atakuje, kiedy próbuje coś ukryć. Absurdalna próba ataku na Prezydenta RP to zapewne efekt medialnych doniesień o całkowitej klęsce rzekomego sukcesu Tuska, czyli unijnego finansowania tak zwanej Tarczy Wschód

- zauważyła.

Premier obiecywał wynegocjowanie unijnego wsparcia dla swojego projektu, ale na spotkaniu Rady Europejskiej w czerwcu stanowczo sprzeciwić temu miał się kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

- „Okazuje się, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz przeciwstawił się temu pomysłowi. Tusk robi wszystko, by zadowolić Niemców, a ci z niego kpią. Tusk wyładowuje się więc agresywnymi wpisami. Nic więcej nie potrafi, niż tylko jątrzyć i siać nienawiść”

- stwierdziła europoseł.