De Rosa zamieścił na TikTok-u nagranie, w którym ze szminką na ustach, ubrany w różową sukienkę i kobiecy kapelusz, komentował z ekscytacją swój występ na wydarzeniu zorganizowanym przez papieża Franciszka.

Wśród komentarzy pojawiła się wypowiedź abp. Carlo Marii Viganò, byłego nuncjusza apostolskiego w USA, który pospieszył ze stwierdzeniem: „Teraz jest jasne, że Bergoglio jest jednym z głównych aktywistów piekielnej agendy LGBTQ+”. Arcybiskup wyraził niesmak i zgorszenie z powodu „współwinnego i tchórzliwego milczenia Episkopatu”. W swoim wpisie na platformie X były nuncjusz przytoczył także fragment z Ewangelii św. Mateusza (18,6), w którym mowa jest o ostrzeżeniu Chrystusa dla tych, którzy gorszą dzieci.

De Rosa broni swojego występu, pisząc w mediach społecznościowych o pragnieniu „wywołania uśmiechu u dzieci”, co jego zdaniem mu się udało. Dodał też, że został oficjalnie zaproszony, a powodem był jego „profesjonalizm” oraz „ten typ widowiska, jakie wykonuje na scenie”. Stwierdził też, że „po prostu broni swojej sztuki”.

Światowy Dzień Dzieci ma być regularnym wydarzeniem, a kolejny jest zaplanowany na wrzesień 2026 r. Papież Franciszek zapowiedział wydarzenie jeszcze 8 grudnia, a przed nim odwiedził nieoczekiwanie szereg parafii wokół Rzymu, gdzie spotykał się z dziećmi. Na dwudniowe spotkanie z ojcem świętym w miniony weekend przyjechały dzieci z około stu państw. Oprócz wydarzeń na Stadionie Olimpijskim, uczestniczyły one w odprawianej w niedzielę przez Franciszka Mszy św. na Placu św. Piotra.

De Rosa na swojej stronie na TikToku zamieszcza nagrania z różnych imprez, także komunijnych, gdzie występuje często przebierając się za kobiety. Pracuje także dla stacji telewizyjnej RAI. Portal „Life Site News” kontaktował się z biurem Światowego Dnia Dzieci w sprawie statusu De Rosy na sobotniej imprezie, ale w chwili publikacji artykułu nie otrzymał odpowiedzi.