Onet opublikował wczoraj artykuł, wedle którego europoseł Grzegorz Tobiszowski stosował przemoc psychiczną wobec swojej partnerki. Kobieta o sprawie poinformowała policję.

- „Zgodnie z jej zeznaniami konkubent w okresie od lutego 2021 r. do 14 stycznia 2024 r. miał stosować wobec niej przemoc psychiczną. Według świadka chciał skłonić ją do wyprowadzenia się ze wspólnie zajmowanego domu. Tatiana A. nie pracuje i jest uzależniona finansowo od swojego konkubenta”

- powiedziała portalowi rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, prok. Joanna Smorczewska.

Sam polityk przyznał w rozmowie z Onetem, że zachował się niewłaściwie. Jego współpracownik Paweł Cyz poinformował natomiast o innych postępowaniach związanych z relacjami pomiędzy partnerami.

- „Toczy się postępowanie w Prokuraturze Rejonowej w Zabrzu z zawiadomienia Tatiany A., jak również złożone są trzy postępowania przeciwko Tatianie A. w tej samej prokuraturze w związku z przywłaszczeniem mienia na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych (szacunki trwają), o nagrywanie bez zgody i wiedzy oraz rozpowszechnianie nagrań osobom trzecim, a także w sprawie gróźb kierowanych przez Tatianę A. wobec Grzegorza Tobiszowskiego”

- napisał.

PiS reaguje

Jeszcze wczoraj rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał, że prezes Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu Tobiszowskiego w prawach członka partii i wystąpił o jego usunięcie. Dziś wniosek o usunięcie podpisał rzecznik dyscypliny partyjnej prof. Karol Karski.

- „Zawieszenie jest w swoich skutkach tożsame z wykluczeniem z PiS. Dziś złożyłem wniosek o wydalenie tej osoby z naszego ugrupowania. Byłoby dobrze, gdyby tak szybko w podobnych sprawach reagowały środowiska artystyczne oraz PO”

- powiedział polityk Wirtualnej Polsce.

Tobiszowski ma zostać wykluczony z PiS na najbliższym posiedzeniu Komitetu Politycznego.