Szef polskiego rządu wspomniał o niezwykle ważnych decyzjach dotyczących dostarczenia Ukrainie bardzo nowoczesnych czołgów Leopard 2 oraz Abrams. Wyraził zadowolenie z faktu, że Polska mogła pomóc w przekonaniu sojuszników oraz partnerów w Europie Zachodniej do tego, aby być bardziej aktywnymi jeśli chodzi o pomoc Ukrainie.

Morawiecki przypomniał też, że to Polska jako pierwszy kraj przekazała 250 czołgów i jest gotowa wysłać 60 zmodernizowanych czołgów PT-91, ponadto 14 czołgów Leopard 2. Zaznaczał, że to niezwykle istotne biorąc pod uwagę, że Rosja może dysponować kilkoma, a nawet kilkunastoma tysiącami czołgów. Premier wskazywał też, że w tej chwili Polska podejmuje kolejne działania jeśli chodzi o przekazywanie czołgów Leopard Ukrainie przez inne kraje.

Ocenił też, że jeśli Europie zależy na trwałym, długoterminowym wzroście i pokoju, konieczne jest odparcie barbarzyńskich ataków ze strony Rosji. Odniósł się również do słów Olafa Scholza na temat ryzyka uznania za prowokację przez Rosję faktu przekazanie czołgów. Tu przypomniał, że Rosja wykorzystuje strach jako broń, a dla nas najważniejsza jest obecnie solidarność. Stwierdził też, że Putin:

[…] zachowuje się jak aktor ze starego geopolitycznego teatru. Jego głównym celem jest odtworzenie rosyjskiego imperium”.