"Dzisiaj ruszamy z konsultacjami naszej ustawy, ustawy 800+. […] Chcemy przedyskutować całą też ustawę tak, żeby cała ścieżka legislacyjna była zrealizowana" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Wczoraj minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg informowała, że projekt podwyższenia świadczenia 500+ do 800+ jest już gotowy, na początku czerwca ma zostać poddany konsultacji społecznym i w tym też miesiącu powinien zostać przyjęty przez rząd. Podała też, że program powinien zostać uchwalony przez Sejm obecnej kadencji.

Podczas konwencji PiS w połowie maja br. szef partii Jarosław Kaczyński zapowiedział m.in., że świadczenie 500+ zostanie podwyższone do 800+ od 1 stycznia 2024 r.

'Rozpoczynamy dzisiaj z panią minister [Maląg – red.] jako rząd PiS, obóz PiS konsultacje naszej wielkiej prospołecznej zmiany, zmiany która służy właśnie dzieciom. Jak mówimy o tym, że skończyły się w dużym stopniu zakupy na zeszyt, jak mówimy że łatwiej jest tworzyć przestrzeń do życia dla dzieci, to mówimy właśnie o naszym programie 500+, o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, o wyprawce dla dzieci, o wszystkich działaniach promacierzyńskich, prenatalnych, ale przede wszystkim właśnie tych, które wiążą się z dziećmi. A tu z kolei ciężko nie wspomnieć, po raz kolejny zresztą w Żabiej Woli, o naszych programach, które mają zapewnić odpowiednie ilości miejsc dla dzieci w żłobkach, przedszkolach" – oświadczył premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w Żabiej Woli.

"Dzisiaj ruszamy z konsultacjami naszej ustawy 800+, czyli nasz wielki program godnościowy, jak słusznie powiedziała pani minister [Maląg – red.]. Zaraz 800+, ale oczywiście chcemy przedyskutować całą tę ustawę tak, żeby cała ścieżka legislacyjna była zrealizowana. Rząd PiS konsekwentnie i wiarygodny sposób realizuje swoje obietnice, swoje zapowiedzi" – podkreślił Mateusz Morawiecki.