Funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji razem z operacyjnymi Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, zatrzymali 29-letniego legniczanina.

Podczas wspólnych działań operacyjnych na terenie naszego powiatu, w jednym z budynków gospodarczych, zatrzymany został mężczyzna posiadający dużą ilość nielegalnych substancji. W wyniku przeszukania ujawniono ponad 61 kilogramów marihuany oraz blisko 500 porcji handlowych amfetaminy.

Zatrzymany został natychmiast przewieziony do lubińskiej komendy, gdzie zostały wykonane z nim dalsze czynności procesowe.

Aktualnie trwa dalsze śledztwo w sprawie, w toku którego nie wykluczono kolejnych zatrzymań. Podejrzany będzie oczekiwał na wyrok w areszcie, gdzie decyzją sądu trafił na trzy miesiące w ramach zastosowanego środka zapobiegawczego.

Policjanci podkreślają znaczenie współpracy między organami ścigania w walce z różną formą przestępczości, w tym narkotykowej. Takie partnerstwo umożliwia skuteczniejsze zapobieganie przestępstwom oraz szybsze reagowanie na zagrożenia. Dzięki wspólnym wysiłkom mundurowych udało się odebrać sporą ilość nielegalnego towaru, który nie trafi na „czarny rynek”, przyczyniając się do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.