_______

Treść maila z Brazyli

+

Wielce Szanowny Panie Redaktorze,

Jestem rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii i zarazem duszpasterzem Polonii w Porto Alegre, stolicy stanu Rio Grande do Sul!

Katastrofalna powódź, która od miesiąca wnosi tyle cierpienia społeczności i strat materialnych jest także moim udziałem! Przez 2 tygodnie powodzi kontynuowałem moje przebywanie w małym mieszkaniu nad zakrystią kościoła polskiego bez prądu i wody. Ponad tydzień temu zostałem ewakuowany przez straż policji wojskowej i przyjęty przez Polonusów pod swój dach.

Chciałbym bardzo serdecznie Szanownemu Panu podziękować za zamieszczenie na portalu www.fronda.pl apelu o wsparcie naszej wspólnoty polonijnej przy restauracji naszej świątyni, kiedy ustana deszcze i woda opuści ulice i nasz kościół! Niech Pan Bóg Szanownemu Panu błogosławi za dobroć Serca okazana w zamieszczeniu informacji o naszej tragicznej sytuacji!

Zapewniam o mojej rodaka modlitwie posługującemu Polonii w Brazylii od 45 lat!

Łącze wyrazy szacunku i szczerej wdzięczności - ks. Zdzisław

PS. Codziennie czytam informacje zamieszczane w Państwa portalu fronda.pl

_______

Nadal zachęcamy do wspierania naszych rodaków z parafii w Porto Alegre w Brazylii, którzy pilnie potrzebują naszej pomocy. Nawiedzona przez straszliwą powódź tamtejsza polska wspólnota boryka się z ogromnymi zniszczeniami w kościele parafialnym.

- Drodzy Rodacy, to czas, kiedy musimy stanąć ramię w ramię i wesprzeć naszych ziomków za oceanem. Nasza solidarność i wsparcie mogą dać im siłę i nadzieję na przezwyciężenie trudnej sytuacji – pisze w mailu do redakcji Andrzej Otomański związany ze Światowym Stowarzyszeniem Republika Polonia.

Poniżej link do kont bankowych, na które można dokonywać wpłat w różnych walutach, by pomóc w renowacji kościoła:

https://fundacjahlonda.chrystusowcy.pl/aktualnosci/pomoc-dla-polonii-w-brazylii/

W tytule przelewu należy wpisać: "Wsparcie dla Polonii w Brazylii".

Drodzy Państwo, jakże ważne jest, abyśmy w tych trudnych chwilach okazali naszej Polonii w Brazylii, że nie są sami. Każda ofiara, nawet najskromniejsza, będzie dla nich ogromnym wsparciem.

Polacy za granicą liczą na Wasze wsparcie i zaangażowanie w tę szlachetną akcję.