Na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaprosił przedstawicieli opozycji do Koalicji Polskich Spraw. Morawiecki zaprezentował też pierwsze punkty programowe nowego rządu, który stara się stworzyć. Zaznaczył, że nie będzie to „rząd PiS”, ale „rząd ponadpartyjny, pozapartyjny, rząd równowagi”.

Goszcząc na antenie Trójki Polskiego Radia rzecznik rządu zapowiedział, że dziś premier przedstawi kolejne propozycje programowe, dot. m.in. służby zdrowia.

- „Tam są propozycje, które częściowo się pokrywają z tymi, które są wspólne dla Prawa i Sprawiedliwości i wspólne dla niektórych partii opozycyjnych aktualnie. Nie chcę wyprzedzać tego, ale też np. w służbie zdrowia będzie projekt, który myślę będzie istotny z punktu widzenia tych osób, które chcą założyć rodzinę, które mają też problemy z tym, aby faktycznie mieć dzieci. Można tak szeroko powiedzieć, że pojawi się kwestia in vitro”

- stwierdził Piotr Müller.

Wskazał też, że finalizowane są już rozmowy z kandydatami na ministrów, których premier zaprezentuje w najbliższych dniach.