Dbałość o odpowiednie wykształcenie i wychowanie młodych ludzi jest powinnością państwa, ale także wyrazem odpowiedzialności rządzących za naród, państwo i społeczeństwo. Niestety właśnie teraz, kiedy paradygmat szkoły jako instytucji kształcącej w wiedzy, wychowującej na wzorcach cywilizacji chrześcijańskiej ma zostać zlikwidowany, a nowa władza, nazwana trafnie koalicją 13 grudnia, sprintem usiłuje nadrobić opóźnienia w pogoni za ideologicznymi celami, konieczny jest zdecydowany głos i sprzeciw.

Potrzebny jest zryw całej zdrowej części naszego społeczeństwa – milionów matek, ojców, dziadków, nauczycieli – wszystkich w obronie młodych Polaków, bo Polska i tę zawieruchę pokonać musi. Wspólnie i solidarnie dla Boga i Ojczyzny ze wsparciem z nieba św. Jana Pawła II, św. Andrzeja Boboli, św. Stanisława i wielu innych” – pisze Barbara Nowak w pierwszym rozdziale niniejszej książki. „Na to czekam z utęsknieniem i do tego pragnę się przyczynić”.

Dzieło pod redakcją Barbary Nowak słusznie przypomina, że nawet w chaosie zmian i manipulacji istnieją pewne niezmienne punkty odniesienia, na których możemy zbudować nasze życie. Poprzez pryzmat wiary, edukacji i tradycji antologia ta odsłania fundamenty, na których opiera się polska tożsamość.

Zawarte w książce eseje, artykuły i refleksje wybitnych pisarzy i publicystów skupionych wokół Białego Kruka i miesięcznika „Wpis”, ukazują bogactwo różnorodnych perspektyw i głosów, które dotykają istotnych kwestii społecznych, kulturowych i religijnych. Dodatkowo element wizualny w postaci 65 świetnych zdjęć uatrakcyjnia czytelnicze doświadczenie, dodając głębi treści.

Dokąd zmierzamy?” to zbiór tekstów oraz przewodnik po drodze do zrozumienia naszej tożsamości, naszych korzeni i naszego potencjału. To książka, która inspiruje do refleksji, prowokuje do działania i przypomina, że w krainie stałych wartości zawsze znajdziemy schronienie przed zmiennością świata.

Adam Bujak, Hanna Dobrowolska, prof. Ryszard Kantor, prof. Andrzej Nowak, Barbara Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Joanna Wieliczka-Szarkowa, „Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja”, wyd. Biały Kruk, 256 str., format 16,5 x 23,5 cm, miękka oprawa. Więcej na https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/dokad-zmierzamy-wiara-edukacja-tradycja