Jesteśmy skonfliktowani od paru dni, nie wiadomo po co z Ukrainą. Z Niemcami ten Kaczyński prowadzi trzecią wojnę światową od wielu miesięcy. Z Unią Europejską dobrze wiecie jakie ma relacje. On z Morzem Bałtyckim się jeszcze nie pokłócił, ale ja jestem z Sopotu i jak słucham fal, to widzę, że i tam się zaczyna kłopot – powiedział we wtorek podczas briefingu prasowego w Kępnie lider PO Donald Tusk.

Jeszcze niecały miesiąc i znowu będzie można w Polsce oddychać pełną piersią, że będzie można otworzyć okna i przewietrzyć. Pełnia praw kobiet nie będzie marzeniem, a stanie się znowu naszą codziennością – zapowiadał lider PO.

Od wielu lat proponuję debatę Jarosławowi Kaczyńskiemu w otwartych mediach, nawet w PiS-owskiej telewizji. Nie mam z tym problemu, byleby to było na żywo, byle nie kłamano nieustannie – mówił.

- Jak państwo wiecie, telewizja rządowa nie relacjonuje żadnych naszych spotkań. Kaczyński boi się takiej debaty, bo byłaby transmitowana na żywo. Wtedy ludzie, którzy oglądają kłamstwa na co dzień w PiS-owskiej telewizji, usłyszeliby prawdę – przekonywał.