Początek drogi do sukcesu

Czy do osiągnięcia sukcesu potrzebne są duże nakłady już na początku działalności? Niekoniecznie. Swoją pierwszą współpracę w zakresie pozycjonowania firma nawiązała w 2007 roku. Od tego czasu sukcesywnie poszerzała zespół specjalistów i partnerów biznesowych. Dziś Grupa iCEA to największy dział techniczny SEO w Polsce, który oferuje swoim klientom wielopoziomowe podejście do biznesu w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań

Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze pozycjonowania pozwoliło iCEA osiągnąć stabilny rozwój. W 2017 roku firma poszerzyła ofertę o usługi z zakresu: SEM, UX oraz SXO i tym samym rozpoczęła budowę ekosystemu dla e-commerce. W kolejnym kroku doszło do fuzji agencji SEO: Enterso, Niezwiązanych i Grupy M40. Dynamiczny rozwój zaowocował otrzymaniem w 2019 roku certyfikatu Google Premier Partner oraz tytułu Google Rising Stars, dzięki czemu firma stała się liderem rozwiązań w obszarze SEO oraz SXO dla e-commerce.

Fundamenty spółki

Prężny rozwój spółki nastąpił w 2021 roku, gdy firma połączyła przejęte spółki pod nazwą Grupa iCEA. W tym samym roku do zespołu dołączyła 300 osoba i rozpoczęła się ekspansja na rynki zagraniczne. 

Obecnie dynamicznie działamy nie tylko w Europie, ale także w USA i Indiach. Realizujemy plany związane z dalszym rozwojem Grupa iCEA w Polsce oraz intensywną ekspansją na rynki anglojęzyczne. Docelowo będziemy działać na każdym kontynencie ‒ tego nie zrobiła jeszcze żadna inna agencja – mówi Wojciech Haremza, CEO Grupa iCEA.

Działania w Polsce i za granicą

Obecnie spółka realizuje średnio 2000 konsultacji SEO rocznie. Działa nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W swoim portfolio posiada kampanie realizowane w Ameryce Północnej i Azji. Prężny rozwój firmy spowodował dynamiczny wzrost zatrudnienia. Dziś spółka dysponuje największym działem technicznym w Polsce, który budują najlepsi eksperci SEO z kraju i zza granicy. 

Strategia biznesowa, którą Grupa iCEA przyjęła w 2017 roku, zakładała intensyfikację działań w obszarze e-commerce. Przez ten czas spółka osiągnęła ponad 4-krotny wzrost przychodów, znacznie przewyższając dynamikę całej branży. Ten sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia w tak krótkim czasie bez intensywnej pracy całego zespołu skupiającego się na dynamicznym rozwoju mówi Łukasz Nawrocki, CEO Digital Now! Holding.

Sukcesy klientów

Grupa iCEA realizuje strategie, które bezpośrednio przekładają się na wzrost sprzedaży i zysków z e-commerce. Średni zwrot z inwestycji klientów (ROAS) z ruchu organicznego wynosi 1244%. Agencja SEO realizowała i nadal realizuje projekty dla takich klientów jak: Lou, Gerda, Brilu, Dekoria, Jean Louis David, MK Cafe, BeBio.pl, PZU, Bielenda, Sneaker Peaker, nokaut.pl, epaka.pl, merlin.pl i wielu innych.  

Nominacje, nagrody, wyróżnienia

Spółka iCEA otrzymała wiele certyfikatów i wyróżnień. Posiada wspomniany wcześniej certyfikat Google Partners Rising Stars, Google Partner, a także jest członkiem Związku Pracodawców Branży Internetowej – iab Polska oraz Izby Gospodarki Elektronicznej. Ponadto aktywnie uczestniczy w wydarzeniach branżowych, podczas których jest doceniana za swoje projekty i działania. Zdobyła tytuł Najlepszego Usługodawcy Digitalowego 2021 podczas eTrade Awards, nominację od E-commerce Berlin, w kategorii Best Agency oraz nominację od Marketing Performance Diamonds, w kategorii The Most Effective SEM Campaign.

Dalszy rozwój i ekspansja kolejnych rynków

Ta historia pokazuje, że choć droga do sukcesu nie jest krótka ani łatwa, to wysiłek włożony w realizację wyznaczonych celów, zaangażowanie i pasja ludzi może nas wiele nauczyć oraz zaprowadzić na szczyt. Dziś Grupa iCEA obecna jest na czterech kontynentach oferując kompleksowe usługi dla branży eCommerce i firm działających online. Jest to możliwe dzięki współpracy z zaufanymi partnerami będącymi liderami w branży oraz spółkami wyspecjalizowanymi w różnych obszarach marketingu internetowego, które tworzą ekosystem Digital Now! Holding.