Już w przyszłym miesiącu rozpocznie się najważniejsza piłkarska impreza na świecie – prawdziwe święto futbolu jakim jest odbywający się od blisko stulecia co 4 lata mundial.

Organizatorem zbliżającego się wielkimi krokami turnieju będzie Katar. 4 lata później mistrzostwa świata zorganizują natomiast wspólnie USA, Kanada i Meksyk.

Tymczasem o organizację mundialu w 2030 roku ubiega się dość niezwykły iberyjsko-wschodni triumwirat państw, składający się z Hiszpanii, Portugalii i … Ukrainy, która toczy przecież obecnie dramatyczną walkę o przetrwanie własnej państwowości i suwerenności.

„Wspólna kandydatura Hiszpanii, Portugalii i Ukrainy do organizacji Mistrzostw Świata FIFA 2030 jest czymś więcej niż symbolem wiary w nasze wspólne zwycięstwo. Ukraina przetrwa, zwycięży i zostanie odbudowana dzięki solidarności swoich partnerów” – oświadczył w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Ukraiński przywódca wyraził też wdzięczność za wsparcie w tym przedsięwzięciu dla premiera Hiszpanii Pedro Sancheza oraz Portugalii Antonio Costy.