W miniony weekend kłodzcy policjanci, patrolując w nocy ulice Dusznik-Zdroju, zwrócili uwagę na samochód, za kierownicą którego siedział bardzo młody kierowca. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. W trakcie czynności mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu.

Okazało się, że za kierownicą kontrolowanego pojazdu siedział 16-latek, który pod nieobecność rodziców zabrał kluczyki od ich samochodu i wybrał się na przejażdżkę.  Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że nastolatek kierował autem pod wpływem alkoholu – miał 0,9 promila tej substancji w organizmie. Chłopiec został przekazany rodzicom i wkrótce za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Policja przypomina małoletnim, że z uwagi na ich wiek, wcale nie są oni zwolnieni z odpowiedzialności karnej. Odpowiadają za popełnione czyny karalne przed sądem rodzinnym. W takich przypadkach sąd może orzec wobec nieletniego zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.