Mateusz Morawiecki zaapelował dziś w Brukseli do szefa polskiego rządu o zawetowanie mechanizmu migracyjnego, który przewiduje obowiązkową relokację nielegalnych imigrantów. Donald Tusk postanowił odpowiedzieć w swoim stylu, atakując polityka PiS w mediach społecznościowych.

- „Mateusz Morawiecki odpowiada jako były premier za sprowadzenie setek tysięcy przybyszów z Afryki i Azji do Polski. Dziś usiłuje nieudolnie zagrać rolę twardziela w sprawie migracji. Mateuszu, od kłamstwa gorsze jest tylko głupie kłamstwo”

- napisał o szefie rządu, który skutecznie zatrzymał kreowany przez białoruskiego dyktatora we współpracy z Kremlem ruch migrantów do Polski.

Mateusz Morawiecki szybko odpowiedział przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej.

- „Panie Donaldzie widzę, że forma spada, bo manipulacje coraz słabsze. Proponuję, żeby zamiast szukaniem poklasku w mediach społecznościowych zajął się Pan zamykanymi w Polsce fabrykami o których głośno ostatnio w mediach”

- napisał.

Były premier odniósł się w ten sposób do niepokojących decyzji największych działających na terenie naszego kraju firm. W ostatnim czasie na zamknięcie fabryki w Płocku zdecydował się Levi’s.

- „A przy okazji: czy Pana urzędnicy nauczyli się już załączać odpowiednie mapki ws. CPK czy dalej będziecie robić z Polaków głupków?”

- dodał wiceprezes PiS.