Mariusz Błaszczak powiedział z sejmowej mównicy, że posłowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik „zostali ukarani za walkę z korupcją”.

„To po to jest to przejęcie mediów, prokuratury i CBA, o bezkarność wam chodzi” – zwrócił się do posłów Koalicji 13 grudnia były wicepremier RP.

„Składam pismo z żądaniem umożliwienia wykonywania mandatów poselskich Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąskowi” – oznajmił Błaszczak.

„Złożyliśmy również wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przez pana przestępstwa. Może to zresztą dlatego tak pospiesznie próbujecie przejąć prokuraturę” – zwrócił się były szef MON bezpośrednio do prowadzącego dzisiejsze obrady marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Mariusz Błaszczak pozdrowił również obecne na galerii sejmowej żony uwięzionych posłów - Barbarę Kamińską i Romę Wąsik, które posłowie PiS powitali oklaskami.

Po zakończeniu wystąpienia Błaszczaka, posłowie PiS przez kilka minut skandowali na stojąco: „Uwolnić posłów”.

Marszałek Hołownia zarządził przerwę w obradach.

Po kilkuminutowej przerwie, obrady zostały wznowione.