Red. Szymon Jadczak przypomina w swoim artykule słowa Donalda Tuska, który przestrzegał młodzież przed mową nienawiści.

- „W tym samym czasie Wirtualna Polska bezskutecznie próbowała uzyskać od premiera komentarz w sprawie powiązań Platformy Obywatelskiej z kontami właśnie używającymi mowy nienawiści. Partia Donalda Tuska miesiącami nie chciała udzielić informacji na ten temat”

- relacjonuje dziennikarz.

Jednym z takich kont jest „PabloMoralesPL”, którego autor atakuje polityków Prawa i Sprawiedliwości, ale z wyjątkową zaciekłością również Szymona Hołownię. W czerwcu materiał na jego temat przygotowało TVP Info. Dziennikarze wskazali wówczas, że autor hejterskiego profilu to Bartosz K., który pracował w przeszłości dla Platformy Obywatelskiej.

- „TVP nie podała pełnych danych, ale wskazała informacje umożliwiające jego identyfikację - wszystko wskazywało na Bartosza Kopanię, przedsiębiorcę z Warszawy”

- podaje Wirtualna Polska.

Z ustaleń serwisu wynika, że mężczyźnie „w okresie od 2015 do 2023 z tytułu faktur wystawionych na rzecz Platformy Obywatelskiej RP uiszczono łącznie kwotę 305 tys. zł brutto”. Większość z tej kwoty otrzymał w latach 2020-2023.

Do artykułu postanowił odnieść się sam zainteresowany.

- „Zarobiłem w PO 300 tys zł. Straszne? Przez osiem lat. w 2023 zaś - UWAGA - 59 tys zł. Z Vatem:) To się obłowiłem!!! Zawsze, i to od lat piszę ekspertyzy dla politycznych partii. Jak miałem konto i jak konta na TT nie miałem. To ci afera!!!”

- napisał „Pablo Morales”.