Przed Sejmem zorganizowano dziś protest w obronie ks. Michała Olszewskiego SCJ. Duchowny trafił w Wielki Czwartek do aresztu w związku z zarzutami w ramach śledztwa dot. Funduszu Sprawiedliwości. Kierowana przez niego fundacja otrzymała z tego funduszu dotację na budowę ośrodka dla ofiar przestępstw. W ocenie śledczych, przy przyznaniu środków doszło do nieprawidłowości. W ub. tygodniu media ujawniły relację ks. Olszewskiego, który opowiedział o tym, jak po zatrzymaniu odmawiano mu posiłku, wody czy prawa do skorzystania z toalety. Miał być upokarzany i budzony w nocy światłem. W ostatnich dniach media donoszą o podobnych praktykach stosowanych wobec dwóch urzędniczek zatrzymanych w tej samej sprawie. W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl działania rządzących skomentował były szef MSWiA Mariusz Kamiński.

- „Chcą złamać księdza i te kobiety, by złożyły zeznania obciążające ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, który w tej chwili walczy ze śmiertelną chorobą. Ci ludzie zostali poddani działaniom bezwzględnym ze strony organów ścigania. Faktycznie i formalnie są traktowani jak groźni przestępcy, jak członkowie zorganizowanych gangów przestępczych”

- powiedział eurodeputowany.

- „Oni są poddani ogromnej presji psychicznej celem wymuszenia zeznań obciążających min. Ziobrę. To są działania absolutnie nieludzkie, o których można mówić w kategoriach tortur. Te niedopuszczalne rzeczy powinny być przedmiotem zainteresowania międzynarodowych instytucji”

- dodał.

Podkreślił, że celem tych działań jest zniszczenie opozycji i wskazał na konieczność aktywnego sprzeciwu.

- „Będę uczestniczył w tej manifestacji. Trzeba pokazać tym agresywnym tchórzom, tak właśnie określam rządzących, którzy nadużywają władzy, że jest reakcja społeczna. Pokazać im nasz opór społeczny. Musimy twardo walczyć z rodzącym się reżimem, który ma ponurą twarz Tuska”

- stwierdził.