Przewodniczący Platformy Obywatelskiej próbował już przekonać Polaków, że to jego ugrupowaniu zawdzięczają program 500 Plus. Wczoraj kolejną granicę absurdu przekroczył w czasie spotkania z mieszkańcami Elbląga.

- „Długo się przekonywaliśmy. To były twarde dyskusje, a nie jakieś wiecowe wystąpienia, że ktoś się chciał pochwalić, bo akurat był w Elblągu, i był oczywiście zwolennikiem, a potem nic w tej sprawie nie robił. Wy tutaj robiliście - kiedy przekonaliście, a byłem wtedy premierem, to przyjęliśmy ten program w 2014 roku i przekop i port w Elblągu(…) miał być gotowy wedle tego planu w 2020 roku. Trzy lata temu miały tu zawijać statki; od trzech lat Elbląg miał zarabiać na porcie - Elbląg, nie PiS czy jakaś inna partia rządząca”

- mówił były premier.

Rządzących oskarżył natomiast o zorganizowanie wokół kwestii przekopu „propagandowego cyrku”.

W odpowiedzi internauci przypominają wypowiedzi polityków PO i samego Tuska na temat przekopu sprzed lat.

- „Strach pomyśleć, co będą chcieli przekopać, bieg jakiej rzeki będą chcieli zmienić, jakie morze osuszyć po to, by wygrać wybory (…). Ja zaproponowałbym kąpiel w Zalewie Wiślanym, woda jeszcze jest chłodna i może trochę to ostudzi te (…) pomysły”

- mówił szef PO w 2013 roku.

Inny internauta przypomina słynne wystąpienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

- „Kidawa musiała nic nie wiedzieć, bo wtedy na pewno postawiłaby weto. Przecież gdyby natura chciała, żeby tam był przekop, to by był  Ja nie wiem, jak oni się nie wstydzą tak kłamać”

- zauważa.