O sprawie informuje RMF FM. Reporter rozgłośni ustalił, że dziecko szczęśliwie nie doznało poważniejszych obrażeń i po opatrzeniu ran w szpitalu mogło wrócić do domu.

Zdarzenie miało miejsce w ogrodzie znajomych, do których dziewczynka przyjechała wraz z rodzicami. Pies był zamknięty, ale pod nieobecność dorosłych dziecko otworzyło jego wybieg.

Psy uciekły z posesji – pogryzienie w Srebrowie

To kolejne podobne zdarzenie w woj. podlaskim w ostatnich dniach. W ub. sobotę psy pogryzły 6-letnią dziewczynkę w Srebrowie, w gminie Wizna.

- „Dyżurny Łomżyńskiej Komendy otrzymał informację, że na placu zabaw w miejscowości Srebrowo doszło do pogryzienia dziecka przez psy. Na miejscu okazało się, że trzy psy rasy mieszanej zaatakowały sześcioletnią dziewczynkę bawiącą się na placu zabaw”

- relacjonowała st. asp. Karolina Wojciekian z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

- „Dziecko z obrażeniami zostało zabrane przez załogę karetki pogotowia, a psami zajął się wezwany na miejsce lekarz weterynarii”

- dodała.

Wedle medialnych relacji, najprawdopodobniej właściciele psów zostawili otwartą bramę, co umożliwiło psom ucieczkę. Dziennikarz Polskiego Radia Białystok ustalił ponadto, że psy nie były szczepione.

Po tym zdarzeniu Komenda Miejska Policji w Łomży przypomniała właścicielom psów o ciążących na nich obowiązkach.

- „Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami, jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. Należy pamiętać, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - na przykład chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie szczepień, niewłaściwe warunki bytowe dla psa, brak szkoleń i dyscypliny. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii!”

- napisano w komunikacie cytowanym przez portal mylomza.pl.