Kinkiet łazienkowy — Jak dobrać oświetlenie do łazienki?

Przystępując do wyboru oświetlenia łazienkowego, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim warto pamiętać o zastosowania więcej niż jednego źródła światła, czyli światła sufitowego pod postacią lampy wiszącej lub plafonu, które pełni funkcję głównego źródła światła, a także lamp uzupełniających, będących dekoracją i twórcą nastroju, w której to roli idealnie sprawdzą się kinkiety łazienkowe. W przypadku górnego światła dobrze jest celować w odcień emitowanego światła zbliżony do wartości 4000K, czyli naturalnego, dziennego koloru, które jest najbardziej uniwersalne dla codziennych czynności. Podczas doboru kinkietów do łazienki barwa emitowanego światła powinna być dobrana do kolorystyki panującej w danym pomieszczeniu. Istotne są również indywidualne preferencje, co do oczekiwanego wyglądu łazienki. Wnętrza utrzymane w ciepłych kolorach i drewnie lepiej skomponują się również z ciepłym oświetleniem, z kolei chłodne aranżacje lepiej wyglądać będą z chłodnym światłem.

Kinkiet łazienkowy — idealne oświetlenie nad lustro!

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki jest lustro, przy którym każdego dnia wykonujemy rozmaite czynności związane z higieną i pielęgnacją ciała, nakładaniem makijażu czy dbaniem o zarost. Z tego względu niezbędne jest jego odpowiednie oświetlenie, które umożliwi wygodne z niego korzystanie, jako że światło górne jest w tym celu zdecydowanie niewystarczające. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego kinkietu łazienkowego lub dwóch po obu stronach lustra. Dzięki umieszczeniu nad lustrem kinkiet łazienkowy będzie emitował równomiernie światło co pozwoli idealnie oświetlić twarz podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku pomieszczeń o wyjątkowo małym metrażu zamiast rozmieszczenia tego typu stosuje się jedną lampkę umieszczoną poziomo nad lustrem. Podczas kompletowania oświetlenia do łazienki, oprócz światła górnego i kinkietów obok lustra, warto także zastanowić się, w jakich miejscach zamontować dodatkowe źródła światła. Doskonale sprawdzą się wodoodporne lampki LED w okolicach prysznica, efektowne oświetlenie pod wanną, czy też podświetlone półki, które momentalnie nadadzą wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Kinkiet łazienkowy jako element dekoracyjny

Obecnie rynek oświetleniowy oferuje ogromny wybór lamp i kinkietów łazienkowych różnego rodzaju. Z łatwością znajdziemy kinkiet łazienkowy stworzony specjalnie z myślą o pomieszczeniach, w których delikatny sprzęt elektroniczny narażony jest na stałe działanie wilgoci i zmiennych temperatur. Będąc pewnym odpowiednich parametrów technicznych, pasujących do danego pomieszczenia przy wyborze można się skupić już jedynie na walorach estetycznych. Kinkiety nowoczesne rewelacyjnie komponują się z wnętrzami urządzonymi na współczesną, czy minimalistyczną modłę. Bez problemu znajdziemy również modele kinkietów łazienkowych z kryształkami, surowe kinkiety industrialne, czy też klasyczne kinkiety do łazienki, które służyć będą nam przez długie lata.