Minister Czarnek udzielił wywiadu portalowi Onet, w którym był pytany o przekazanie przez resort Fundacji Polska Wielki Projekt 5 mln zł na zakup willi od Skarbu Państwa. Polityk podkreślił, że Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało łącznie 170 mln zł organizacjom prowadzącym i wspierającym oświatę, a Fundacja Polska Wielki Projekt od lat jest znana z prowadzenia szerokiej działalności.

- „Przedstawiła znakomity projekt edukacyjny dla młodzieży. I to projekt o charakterze międzynarodowym, dotyczący idei Trójmorza”

- wskazał.

Odnosząc się do ataków związanych z dofinansowaniem Fundacji stwierdził, że ich główną przyczyną jest fakt, iż pieniądze nie trafiają do „żadnych lewackich i szkodliwych organizacji, które były niestety i są dalej beneficjentami rozmaitych programów za czasów naszych poprzedników i teraz w wielkich miastach rządzonych przez PO”.

Przywołał w tym kontekście przykład Lublina, gdzie taka organizacja co roku otrzymuje 2 mln zł.

- „My tego nie robimy. Mogę powtórzyć: wszystko jest i będzie zgodnie z prawem i dalej będziemy wspierać tego typu znakomite organizacje, a jednostki szkodliwe i lewackie żadnych pieniędzy z MEiN nie otrzymają”

- zapewnił.