Zarządzana do niedawna przez Donalda Tuska, a obecnie przez Manfreda Webera Europejska Partia Ludowa domaga się przyjęcia paktu migracyjnego „w trybie pilnym”. Co to oznacza?

- „Co roku Komisja Europejska za pomocą swoich narzędzi będzie mogła zbierać nawet kilka milionów imigrantów – takich jak z Lampedusy – i rozdzielić do Polski. Nielegalni, sami silni mężczyźni z innej kultury, która kobiety traktuje często jak podczłowieka. Chcą naszą bezpieczną Polskę zamienić w piekło, jakie znamy z filmów z Francji”

- mówi w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych Patryk Jaki.

Polityk Suwerennej Polski zwrócił uwagę na poparcie polskiej opozycji dla tych rozwiązań w Parlamencie Europejskim.

- „Europejscy biurokraci chcą z nami podzielić się problemami, za które sami ponoszą odpowiedzialność. Wpuścili bez sprawdzenia miliony migrantów do Europy. Potem te duże grupy podpalały miasta, terroryzowały, gwałciły i zabijały. Patrz Szwecja. A dziś czepiają się Polski”

- dodał.

Europoseł odniósł się również do wystąpień polityków opozycji, którzy przekonują, że rząd Zjednoczonej Prawicy wydał za pieniądze setki tysięcy wiz cudzoziemcom. Podkreślił, że to zwykły fake news, bo chodzi o wykryte przez polskie służby nieprawidłowości przy wydawaniu 268 wiz. Wskazał, że za szybkie wykrycie tych nadużyć polskie państwo powinno otrzymać pochwałę.

- „Niestety mamy Targowicę, która kiedyś pisała do Moskwy, a teraz do biurokracji UE w stylu: szantażujcie Polaków, zabierzcie im coś, bylebyśmy mogli wrócić do władzy. A biurokracja europejska nie chce rządu w Polsce, który się stawia. Wolą tych od lokajskich kompleksów, którzy zawsze zrobią to, co im się każe i będzie w Polsce, jak było”

- powiedział.

Jak obecnie wygląda w Polsce sytuacja z imigrantami?

- „Fakty są takie: Polska jest dziś najbezpieczniejszym państwem w Unii Europejskiej. Grozi nam jednak Tusk i PSL z paktem migracyjnym, który zamieni naszą ojczyznę w piekło. Nie możemy na to pozwolić”

- podkreślił Jaki.