27-letnia pochodząca z Czarnogóry Kovinić postawiła jednak Idze Świątek twarde warunki. Kovinić dobrze radziła sobie w szczególności w zagrywce. Idze Świątek przytrafiły się z kolei błędy, jakich w tym turnieju jeszcze nie popełniała.

Pierwszy set rozpoczął się całkowicie po myśli Świątek, która prowadziła w nim już 3:0. Potem jednak Kovinić udało się przełamać Polkę i utrudnić zwycięstwo w pierwszym secie.

Drugi miał podobny przebieg. Świątek prowadziła już 4:1, po czym znów dopadł już moment kryzysu, który wykorzystała Kovinić, doprowadzając do prowadzenia 5:4. Ostatecznie jednak wszystko skończyło się po myśli Polki, która odniosła 31 zwycięstwo z rzędu i awansowała do 1/8 finału.

W kolejnym meczu Polka zmierzy się z Francuzką Alize Cornet lub Chinką Zheng Quinwen.