Europoseł Beata Szydło wystąpiła dziś na konferencji prasowej w Koninie, gdzie ma powstać elektrownia jądrowa budowana we współpracy PGE, spółki Zygmunta Solorza i koreańskiego KHNP.  

- „Jesteśmy dzisiaj w miejscu, w którym trzeba zadać proste pytanie i oczekujemy na prostą odpowiedź od Donalda Tuska: co dalej z elektrownią jądrową w Polsce”

- powiedziała była premier.

Zwróciła uwagę, że obecnie priorytetem są dla Polaków kwestie związane z bezpieczeństwem, w tym również z bezpieczeństwem energetycznym.

- „Dzisiaj, panie Tusk, pytamy stąd, z Konina: proszę dać jasną odpowiedź Polakom. Proszę to zrobić jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Co dalej z elektrownią atomową w Polsce? Jakie są plany? Proszę powiedzieć o waszej decyzji. Nie próbować przesunąć tej odpowiedzi, nie udawać teraz, bo jest kampania wyborcza, że pan rozważy, że będziecie to realizować. Jasna odpowiedź”

- apelowała.

Europoseł wskazała, że dotychczas ze strony rządu mamy do czynienia jedynie z „pustymi słowami i deklaracjami”, a nie pojawiają się żadne konkretne prace.

- „Jeżeli Donald Tusk rzeczywiście ma plan realizacji tego projektu, który jest strategicznie ważny dla Polski, to niech to publicznie powie. Dużo mówi, dużo tweetuje na różne, mniej istotne dla Polaków tematy, to niech zatweetuje, a potem weźmie się do roboty w tym zakresie”

- wzywała.