Prezes Ryanaira Michael O'Leary w wywiadzie dla wnp.pl, powołując się na swoją rozmowę z wiceministrem infrastruktury stwierdził, że polski rząd „nie ma wizji tworzenia CPK”.

- „Wydaje mi się, że nowy rząd ma lepsze i bardziej przyszłościowe podejście. Nie ma też wizji tworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spotkaliśmy się już z wiceministrem infrastruktury i jesteśmy zdania, że zależy mu na rozwoju wszystkich lotnisk w Polsce”

- powiedział, pytany o lotnisko w Modlinie.

Na publikację wywiadu zareagowało Ministerstwo Infrastruktury, które dementuje informacje przekazane przez irlandzkiego przedsiębiorcę.

- „W związku z publikacjami medialnymi informujemy, że nikt z kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury nie spotkał się z prezesem Ryanair i nie rozmawiał z nim o CPK”

- zapewnia resort za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Do sprawy odniósł się poseł Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości, który zwrócił uwagę, że nie ma nic dziwnego w tym, iż prezes konkurencyjnych wobec LOT-u linii lotniczych jest przeciwny budowie CPK.

- „Za każdym razem, kiedy Michael O'Leary mówi, że nie powinniśmy budować CPK w Polsce ci wszyscy, którzy mają polski interes w sercu powinni tym bardziej przekonywać się, że CPK jest konieczny. Tymczasem słyszymy, że miał rozmawiać rozmawiać z wiceministrem infrastruktury i jest przekonany, że rząd nie chce budować CPK”

- powiedział.

- „Ktoś w tej sprawie kłamie. Albo kłamie pan Michael O'Leary albo kłamie ministerstwo infrastruktury. Bardzo ważne jest, aby ustalić kto z nich kłamie”

- dodał, odnosząc się do dementi ministerstwa.

Polityk wskazał też na informację o braku rozstrzygnięcia przetargu na audyt finansowy, wobec czego audyt ma być kontynuowany siłami spółki i Biura Pełnomocnika ds. CPK, przy współpracy z zewnętrznymi konsultantami.

- „Widzimy, że będą teraz coś szyć własnymi siłami w sprawie audytu. Będziemy śledzić kolejne działania w tej sprawie. Sytuacja ta coraz bardziej uwiarygadnia tezę, że rząd Donalda Tuska nie chce budować CPK. Cała ta historia i opowieści o audytach to jest jedno wielkie pasmo kompromitacji”

- stwierdził Fogiel.