Bodnar w przesłanym do marszałka Sejmu Szymona Hołowni domaga się uchylenia immunitetu poselskiego byłemu wiceministrowi sprawiedliwości oraz jego zatrzymania i tymczasowego aresztowania w związku z rzekomymi nieprawidłowościami związanymi z Funduszem Sprawiedliwości.

Wniosek o odebranie mi immunitetu poselskiego i aresztowanie w związku z Funduszem Sprawiedliwości to polityczna ustawka i zemsta Tuska i Giertycha, osobiście zainteresowanych zdyskredytowaniem ministra Zbigniewa Ziobro oraz zniszczeniem środowiska Suwerennej Polski i całej Zjednoczonej Prawicy” – oświadczył za pośrednictwem mediów społecznościowych Marcin Romanowski.

Zdaniem Romanowskiego mamy obecnie do czynienia z „zemstą za ściganie przestępczej działalności bliskich współpracowników Tuska” - Grodzkiego, Nowaka, Karpińskiego, Gawłowskiego, Giertycha.

„Atakowany Fundusz Sprawiedliwości to największy w historii program pomocy pokrzywdzonym. Miałem zaszczyt kierować nim 5 lat.  Przez ten czas zbudowaliśmy ogólnopolską sieć punktów pomocy, w których każdy pokrzywdzony mógł‚ uzyskać pomoc prawną, psychologiczną i materialną” – podkreślił Marcin Romanowski.

„Realizując te wszystkie zadania zawsze postępowałem zgodnie z prawem. Każdy konkurs, każda decyzja ma udokumentowane, merytoryczne uzasadnienie.  Wszystkie środki przekazywane do instytucji publicznych - na wsparcie OSP, szpitali czy KGW - trafiały tam legalnie i zgodnie z przepisami ustawy i rozporządzenia” – oznajmił poseł Suwerennej Polski.

W opinii byłego wiceszefa resortu sprawiedliwości zarzuty podnoszone przeciwko niemu w związku z Funduszem Sprawiedliwości „opierają się na insynuacjach Tomasza Mraza, który działa jako prowokator”.