Każdego dnia ostrowieccy policjanci dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Przypomnijmy, że ostrowiecka grupa Speed,  działająca w Wydziale Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy przeciwdziała tzw. piratom drogowym, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego.

Brawura na drodze nie jest dobrym towarzyszem podróży. Ponadto może też być bardzo kosztowna. Przekonał się o tym wczoraj 44-letni kierowca pojazdu marki BMW, który został ukarany przez policjantów z ostrowieckiej grupy Speed mandatem karnym w wysokości 5000 złotych. Pełniący na terenie gminy Waśniów służbę mundurowi zauważyli jak kierujący niemieckim autem w miejscowości Sarnia Zwola wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Ponadto przekroczył on dozwoloną prędkość o 82 km/h w obszarze zabudowanym. Oprócz wysokiego mandatu na jego konto trafiło także 30 punktów karnych. Stróże prawa zatrzymali  44-latkowi prawo jazdy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.