"Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę matactwa, ucieczki podejrzanego, grożącą mu surową karę oraz uzasadnioną obawę ponownego popełnienia przez podejrzanego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec Maksymiliana F. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania" - poinformował prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Regionalnej.

Borchólski dodał, że "sąd w pełni podzielił stanowisko i argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie".

F. został zatrzymany przez Policję wczoraj rano. Był już poszukiwany listem gończym w związku z niestawieniem się w zakładzie karnym w celu odbycia kary 6 miesięcy więzienia za oszustwo. Policjanci, który postrzelił F., zatrzymali go w nocy z piątku na sobotę w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

F. strzelał do funkcjonariuszy z broni czarnoprochowej, na którą nie jest wymagane zezwolenie. Jak ustalono nieoficjalnie, do tragicznej w skutkach strzelaniny doszło prawdopodobnie wskutek nieuważnego przeszukania F. przez zatrzymujących go policjantów.

Obydwaj funkcjonariusze zostali postrzeleni w głowę. Przebywają w szpitalu, gdzie walczą o życie.