90 szczepionek trafi do kosza. ARM: Odpowiedzialność leży po stronie Luxmedu - zdjęcie
12.01.21, 11:45Fot. via Pixabay

90 szczepionek trafi do kosza. ARM: Odpowiedzialność leży po stronie Luxmedu

10

90 dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi musi zostać zutylizowane. O sprawie poinformowała dziś „Gazeta Wyborcza”. Agencja Rezerw Materiałowych w odpowiedzi na tekst „GW” w swoim oświadczeniu winą obarczyła Luxmed.

Odpowiedzialność leży po stronie Luxmedu. ARM zrealizował dostawę zgodnie z procedurami oraz zaleceniami producentów. Problem dotyczył transportu między dwoma placówkami Luxmedu”

- informuje agencja na Twitterze.

Dodano też:

Agencja Rezerw Materiałowych dokłada wszelkich starań, żeby dokładnie wyjaśnić to zajście”.

Jeden z pracowników przychodni poinformował, że paczka miała przyjść do południa, ponieważ szczepienia miały zacząć się o 14:00. Dodał:

Inne nasze jednostki przesyłki dostały, tylko do nas nie dotarła. Około południa zaczęliśmy gorączkowo szukać. Wtedy okazało się, że paczka z 90 dawkami leży w recepcji od rana. Wszystkie szczepionki do wyrzucenia, bo poza lodówką mogą leżeć tylko dwie godziny”.

Jak poinformował wiceprezes zarządu Luxmedu Onkologii Robert Zawadzki, kurier dostarczył paczkę do recepcji ogólnej biurowca, który Luxmed dzieli z innymi firmami. W rozmowie z „GW” powiedział:

Z naszych informacji wynika, że nie poinformował pracowników o zawartości, dlatego z innymi paczkami i listami czekała tam na odbiór, podczas gdy nasi pracownicy czekali na przesyłkę w recepcji na pierwszym piętrze”.

Członek zarządu firmy Pharmalink przekonuje jednak, że zamówienie zostało zrealizowane prawidłowo, a paczka trafiła pod adres wskazany przez Luxmed, z kolei kurier miał przekazać osobie odbierającej przesyłkę informację że w paczce są produkty lecznicze do przechowywania w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza.

dam/PAP,"Gazeta Wyborcza"

Komentarze (10):

Skrzypek na dachu2021.01.13 5:13
Rzad milczy dlaczego skuteczny lek na grype Armadyna nie jest dostepny w aptekach .
cam2021.01.12 17:36
PIS-owskie państwo z paździerza i trocin nie potrafi zorganizować przesyłki szczepionek i POTWIERDZENIA ich odbioru przez UPRAWNIONĄ osobę. Do zamawiania szczepionek w systemie SDS uprawniona jest tylko wyznaczona i zgłoszona przez placówkę, konkretna osoba. Tylko ona może zamawiać szczepionki, więc logiczne jest, że TYLKO ona powinna mieć prawo do pokwitowania ich odbioru.
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.12 15:09
Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.12 15:13
Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.12 15:15
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
czemu pisowcy kłamią i mordują?2021.01.12 14:41
Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego stwierdza teraz, że w kraju ponownie odnotowano nadmierną śmiertelność - a listopad był najbardziej śmiercionośnym miesiącem listopada od ponad 100 lat, według statystyk Szwedzkiego Urzędu Statystycznego. - Prawdopodobnie będzie trwać na tak wysokim poziomie jeszcze przez jakiś czas - mówi JOAKIM ROCLOV , profesor epidemiologii. Jednak w najnowszym raporcie dotyczącym tygodnia 47. to się zmieniło: „ W ciągu 47 tygodnia odnotowano 1949 zgonów w kraju, w porównaniu do linii podstawowej normalnej śmiertelności na 1788 zgonów. Jest to statystycznie istotna nadwyżka śmiertelności ”- pisze autorytet. https://www.expressen.se/nyheter/coronaviruset/onormalt-manga-doda-igen-kommer-fortsatta/ .......W Polsce w 46. tygodniu (9-15 listopada) zmarło 15 590 osób - to daje wzrost o 105 proc.; w 47. tygodniu (16-22 listopada) 14 691 osób - wzrost o 94 proc. ....... kto zabił Polaków, krasnoludki? kto zmyśla na frondzie na temat Roclova, zielone stworki?
Taro2021.01.12 13:47
Tyle placzu o taki gnoj chemiczny. Zamiast sie cieszyc,ze kilku swirow dluzej pozyje,to oni placza.Ja to sie ciesze,jak wyrzucaja ludzie zarcie,bo wiem,ze nie lykaja chemi i beda dluzej zyc bez chorob.
Anonim2021.01.12 12:50
No i niech mi ktoś powie że polska nie jest krajem z gówna i patyków xD Tak pompujemy się jaka to wielka odpowiedzialność, Pinokio osobiście odbiera szczepionki od Waldka z cargo razem z uzbrojonymi służbami, a tu wystarczył jeden kurier i jakaś nieogarnięta biurwa i 90 szczepionek idzie do kosza bo se leżały pół dnia z innymi przesyłkami xDDDDD POLANT STRONK!
Bar2021.01.12 17:50
To ty jesteś Polak z "gówna i patyków". Siedzisz przy kompie, obrażasz i bluzgasz. Takie rzeczy się zdarzają, ludzi bezmyślnych i bez wyobraźni nigdzie nie brakuje. Mam nadzieję, że odpowiedzialni za to ludzie poniosą odpowiednią karę
Hania2021.01.12 12:49
nie rozumiem, ważną przesyłkę śledzi się od chwili jej wysłania. Tyle szczepionek zmarnowanych i nikt za to nie odpowie