46-latek groził, że zabije prezydenta Dudę. W mieszkaniu miał broń - zdjęcie
22.02.19, 20:54Zdj. Edward Kimmel, CC BY SA 2.0, Flickr

46-latek groził, że zabije prezydenta Dudę. W mieszkaniu miał broń

3

46-letni mieszkaniec gminy Rytwiany został zatrzymany przez policję po tym, jak zadzwonił na numer alarmowy 112 i groził, że „znajdzie i zabije prezydenta Andrzeja Dudę”.

W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze staszowskiej policji znaleźli pistolet.

Po środowym telefonie na numer 112, w którym 46-latek groził, że zabije prezydenta RP, policja natychmiast ustaliła personalia mężczyzny. W czwartek funkcjonariusze przeszukali mieszkanie agresora. Znaleźli broń, na którą mieszkaniec gminy Rytwiany nie miał pozwolenia.

46-latek próbował zatuszować swój czyn, niszcząc telefon i kartę SIM, za pomocą których wykonał połączenie. Jak ustalono w trakcie postępowania, mężczyzna kilkukrotnie próbował dodzwonić się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przyznał się do gróźb pod adresem prezydenta, tłumacząc, że dzwonił pod wpływem alkoholu. Ma usłyszeć zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni i gróźb pozbawienia życia głowy państwa.

To kolejny przypadek gróźb pod adresem urzędników państwowych, w tym prezydenta Andrzeja Dudy. W styczniu policja zatrzymała 72-latka, który również zapowiadał, że zabije Dudę. Nawiązał przy tym do śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

yenn/Wprost.pl, Fronda.pl

Komentarze (3):

Jan2019.02.23 13:31
Co tam straszak gazowy,gorzej jeżeli miał w domu nóż.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.23 10:58
Tak jeszcze dodam specjalnie dla frodziobandzi, że broń gazowa to rodzaj nieśmiercionośnej broni miotającej, rażącej przeciwnika strumieniem rozpylonych substancji toksycznych, wywołujących reakcje obronne organizmu w postaci silnego łzawienia, zaciskania powiek, niepowstrzymanego kaszlu. W związku z przysłoniętą lufą konstrukcja tej bron wyklucza możliwość użycia nabojów bojowych, których odpalenie może doprowadzić do rozerwania broni i poważnych obrażeń użytkownika. A teraz (tak w stylu frądzi) napiszę tak: W domach prominentnych działaczy PiS, ich zwolenników oraz zwykłych wyborców, znaleziono pokaźne składy (po kilka, nawet kilkanaście) sztuk śmiercionośnej broni, od której ginie w naszym kraju kilkaset osób rocznie (ostatnio nawet jeden Prezydent)
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.22 21:14
U podejrzewanego policjanci znaleźli pistolet GAZOWY .... Frądel jak zawsze manipuluje Czytaj więcej: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/mieszkaniec-gminy-rytwiany-mial-wygrazac-ze-zabije-prezydenta-andrzeja-dude/ar/13906790