26 osób spośród wymienionych 31 podeszło pod zbudowaną przez Polskę barierę, a następnie, zobaczywszy polskich funkcjonariuszy, zawróciło w głąb Białorusi.
Straż poinformowała również, że w rejonie działania placówek w Białowieży i Dubiczy Cerkiewnej patrole SG został obrzucone kamieniami i tlącymi się gałęziami. Nastąpiło to po tym, jak patrole udaremniły trzem osobom próbę przedostania się do Polski.
Według statystyk Straży Granicznej, od początku roku na granicy polsko-białoruskiej było 21 tys. prób nielegalnego jej przekroczenia. W marcu i kwietniu było po ok. 2,5 tys. takich prób, w maju ok. 3 tys. W czerwcu odnotowano ich również niespełna 3 tys. W lipcu było 4 tys. takich prób, a w sierpniu - blisko 2,8 tys.
Od początku września podlaska Straż Graniczna odnotowała już 450 prób nielegalnego przekroczenia granicy.
W dn.15.09 do🇵🇱próbowało nielegalnie przedostać się z🇧🇾31os.,w tym 26 os.podeszło pod barierę,na widok patroli🇵🇱zawróciło na🇧🇾#PSGBiałowieża i #PSGDubiczeCerkiewne w patrole🇵🇱rzucano kamieniami i tlącymi się gałęziami,po tym jak udaremniły próbę przedostania się do🇵🇱trzem grupom pic.twitter.com/w8f30zqz2N
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) September 16, 2023
