30. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - zdjęcie
19.10.14, 08:17Bł. ks. Jerzy Popiełuszko (fot. Wikipedia)

30. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

3

O 17 rozpocznie się uroczysta Msza św. w parafii pw. Stanisława Kostki pod przewodnictwem ks. bp. Rafała Markowskiego. Po niej odbędzie się koncert „wierzę w świętych obcowanie” wykonany przez aktorów scen warszawskich i chór Vocem Tuam. Uroczystości zakończy złożenie wieńców i modlitwa przy grobie błogosławionego.

Przypomnijmy, że ks. Popiełuszko został zamordowany 19 października 1984 roku. Po odprawieniu Mszy św. dla robotników w Bydgoszczy i odmówieniu różańca wracał do Warszawy. Został uprowadzony w Górsku, a następnie  zamordowany przez funkcjonariuszy IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Przed śmiercią był torturowany. Ciało wrzucono do Wisłach w okolicach tamy we Włocławku. Wyłowiono je 30 października.

Ks. Popiełuszko był kapelanem Solidarności. Został beatyfikowany w 2010 roku przez papieża Benedykta XVI. We wrześniu otwarto jego proces kanonizacyjny.

Życiorys bł. Jerzego Popiełuszki można przeczytać klikając TUTAJ.

Z kolei TUTAJ znajdziesz ponad 30 cytatów z wypowiedzi i pism błogosławionego. 

bjad/rirm/brewiarz.pl/

Komentarze (3):

anonim2014.10.19 10:27
Kain żył długo na swej daczy,z odpowiednim do swej rangi,stanowiska i zasług uposażeniem.Ludzie zaś mijali go obojętnie,nie dostrzegając znamienia mordercy,albo udając że nie widzą.To taki teatr,w którym odgrywamy wyznaczone nam role,by zachować tzw."święty spokój".Jednak poza czasem spektaklu,który ma swój koniec,nawet tzw."ludzie honoru" muszą spojrzeć w oczy Świętości i nie wytrzymać Jej wzroku.
anonim2014.10.19 11:29
19 października bł ks Popiełuszko został porwany. Wcale nie jest natomiast pewne, czy tego samego dnia został zamordowany.
anonim2014.10.19 13:07
Absolutnie niesamowity wykład prof. Polaka ujawniający nieznane fakty z okoliczności śmierci ks. Jerzego i zbierający hipotezy: http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5949