1. urodziny portalu Profeto.pl - zdjęcie
16.11.13, 12:19Ks. Michał Olszewski SCJ (fot. archiwum prywatne)

1. urodziny portalu Profeto.pl

2

"Naszym największym sukcesem jest to, że istniejemy" – żartuje redaktor naczelny Profeto.pl, ks. Michał Olszewski SCJ. – Przed rokiem niewielu dawało nam szanse na stabilne miejsce na internetowym rynku katolickim. Tymczasem z miesiąca na miesiąc mamy coraz więcej użytkowników i wielu z nich zagląda na nasz portal codziennie, z czego bardzo się cieszymy. Cieszę się także z tego, że udało nam się zbudować fajny zespół redakcyjny, który wkłada wiele sił w rozwój strony.

Pytany o urodzinowe plany Profeto.pl, ks. Olszewski nie chce zdradzać szczegółów, zapewnia jednak, że redakcja postara się zaskoczyć swoich użytkowników. W planach jest także urodzinowy konkurs, w którym będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody.

Misją Profeto.pl jest głoszenie Słowa Bożego w sieci, dlatego wszystkie treści i materiały publikowane na portalu koncentrują się wokół Ewangelii i ewangelizacji. Użytkownicy znajdą tam komentarze i wideokomentarze do liturgicznych czytań, homilie (także w wersji audio), w każdy czwartek pojawia się na stronie Lectio Divina do niedzielnej Ewangelii. Można tam również obejrzeć reportaże i relacje z działań czy akcji ewangelizacyjnych odbywających się w całej Polsce i nie tylko.

Cechą wyróżniającą Profeto.pl spośród innych portali, jego swoistym „charyzmatem”, są rekolekcje online „360 sekund” przygotowywane przez redakcję kilka razy do roku, nie tylko w Adwencie i Wielkim Poście. Od początku istnienia strony odbyło się na niej sześć rekolekcyjnych edycji.

Ks. Michał Olszewski SCJ jest przekonany, że droga obrana na starcie Profeto.pl, czyli ewangelizacja w sieci przez głoszenie Słowa, była właściwa i że redakcja portalu właśnie tej „linii” powinna się dalej trzymać i w tym kierunku coraz bardziej się rozwijać.

Od początku listopada Profeto.pl ma nowy interfejs, zaprojektowany w ten sposób, by użytkownicy mogli w łatwy i szybki sposób dotrzeć do interesujących ich treści. Profeto.pl jest dostępne także w wersji mobilnej.

Wydawcą portalu jest Prowincja Polska Księży Sercanów.

Oprac. MBW

Komentarze (2):

anonim2013.11.16 15:26
Polecam portal Profeto.
anonim2013.11.20 20:29
Gratuluję i życzę powodzenia w prowadzeniu strony! --------------------- http://www.wzrostwiary.blogspot.com