Kolejna awaria w Warszawie! Kilkadziesiąt budynków bez ogrzewania
W Warszawie doszło do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej. Ogrzewania do północy i środy rano nie będzie mieć kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej i Jagiellońskiej.
Tag
Wszystkie artykuły powiązane z tagiem warszawa.
W Warszawie doszło do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej. Ogrzewania do północy i środy rano nie będzie mieć kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej i Jagiellońskiej.
Na niejawnym posiedzeniu Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji ws. nieruchomości przy Noakowskiego 16. Wśród beneficjentów reprywatyzacji tej kamienicy jest Andrzej Waltz, mąż byłej prezydent Warszawy. Zaskarżenie decyzji w Naczelnym Sądzie Administracyjnym zapowiedział Sebastian Kaleta.
Na Twitterze rosyjskiej ambasady pojawił się dziś wpis wspominający wydarzenia z 17 stycznia 1945 roku, kiedy to do Warszawy wkroczyła Armia Czerwona po tym, jak Niemcy zrównali miasto z ziemią po wybuchu Powstania Warszawskiego. Pisano o „wyzwoleniu” stolicy Polski. To, trzeba przyznać, nie dziwi. Co innego wpis posła Macieja Gduli.
Dramatyczny wypadek miał miejsce w Warszawie. Chłopiec zjeżdżając z górki na sankach uderzył w ławkę. Dziecko niestety zmarło po przewiezieniu go do szpitala.
Rosyjska ambasada w Polsce przypomniała dziś na Twitterze o wydarzeniach sprzed 76 lat, kiedy to komuniści „wyzwalali” Warszawę. Na wpis ostro zareagowali internauci przypominając, jak naprawdę to wyglądało.
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie w Warszawie żadnej z ulic nie zostanie nadane imię śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W czasie swojej kampanii przed wyborami na prezydenta Polski zobowiązał się do tego Rafał Trzaskowski. Teraz jednak włodarz stolicy umywa ręce i zrzuca odpowiedzialność na radnych.
W jednym z warszawskich hosteli doszło dziś popołudniu do ataku nożownika. Mężczyzna dźgnął nożem drugiego mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia.
Prezes Wód Polskich Przemysław Daca poinformował dziś o kolejnym zrzucie nieczystości do Wisły w Warszawie. Zrzut odbywał się dziś za Centrum Olimpijskim, przy ul. Krasińskiego i kilka godzin później kolektorem burzowym przy ul. Farysa.
Dziś na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym rusza kontrola w związku z bulwersującą sprawą celebrytów, którzy zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi bez kolejki.
Do tragicznego zdarzenia doszło dziś ok. godz. 13 na stacji metra Centrum w Warszawie. Jeden z oczekujących na peronie pasażerów wpadł pod nadjeżdżający pociąg. Nie udało się go uratować.
Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa akt oskarżenia przeciwko prokurator Justynie B. Zarzuca jej niedopełnienie obowiązków służbowych i działanie na szkodę interesu publicznego w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie. Mimo obszernych, zebranych przez CBA w 20 tomach materiałów wskazujących na szereg przestępstw popełnionych przy reprywatyzacji warszawskich nieruchomości, prokurator Justyna B. bez przeprowadzenia jakichkolwiek dowodów odmówiła w 2015 roku wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Podjęcie tego śledztwa w 2016 roku doprowadziło do postawienia zarzutów m.in. w głośnej sprawie oszustwa i korupcji przy reprywatyzacji działek przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Było rezultatem dokonanej po reformie prokuratury lustracji zaniechanych śledztw w sprawach o reprywatyzację, która zaowocowała około 300 postępowaniami i skierowaniem do sądów aktów oskarżenia przeciwko kilkudziesięciu osobom.
Kolejna porażka zwolenników totalnej opozycji. Na zapowiadanego jako wielką manifestację „Sylwestra u Kaczora” przyszło… kilkanaście osób.
- Z naszej inicjatywy czyli z inicjatywy ekspertekWarszawska Rada Kobiet miasto Warszawa wprowadza od pierwszego stycznia możliwość używania żeńskich końcówek w nazwach stanowisk pracy – czytamy we wpisie Agaty Diduszko-Zyglewskiej na Facebooku.
- Będziemy apelować o zmianę ustawy, tak aby żeńskie końcówki mogły być stosowane także na pieczątkach czy legitymacjach – dowiadujemy się z oświadczenia warszawskiego Ratusza.
Po raz kolejny doszło do ataku na furgonetkę fundacji Pro-Life. Do zdarzenia doszło w Warszawie w okolicach stacji Metra Politechnika.