Kategoria

Wschód

Sekcja: Wschód

Fot. screenshot Twitter (Special Kherson Cat), Zdjęcie ilustracyjne

Rosja

Rosja. Seria tajemniczych pożarów przyspiesza

Jak donoszą media, do kolejnych niewyjaśnionych pożarów doszło w nocy z soboty na niedzielę 26 marca, a od wybuchu wojny na Ukrainie na ternie całej Rosji doszło już do kilkudziesięciu tego typu incydentów.

Fot. kremlin.ru CC 4.0

Rosja

Austria aresztuje Putina

"Austria, jako strona Statutu Rzymskiego, jest zobowiązana do wykonania nakazów aresztowania wydanych przez Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK)" - poinformowało austriackie ministerstwo sprawiedliwości.

Fot. screenshot - Twitter (@AlexOoooops)

Rosja

Lepiej późno niż wcale… Leroy Merlin wynosi się z Rosji

Wiele zachodnich firm wycofało się z Rosji po rozpoczęciu pełnoskalowej inwazji na Ukrainę. Rosjanie wciąż mogą jednak robić zakupy w sieci Leroy Merlin, co rodzi oskarżenia o napędzanie wojennej maszyny Putina i bojkot sieci w wielu europejskich krajach. Teraz francuski koncern ulega jednak presji i rozpoczyna proces opuszczenia rosyjskiego rynku.

Fot. Screenshot YouTube - Guardian News/Rosavtodor.ru via: Wikipedia CC BY 4.0

Ukraina

Panika na Krymie. Kreml ewakuuje Rosjan przed ukraińską ofensywą

Kijów przygotowuje się do poprowadzenia wiosennej kontrofensywy, zapowiadając również zbrojną deokupację Krymu. Obserwatorzy zwracają tymczasem uwagę, że na półwysep jeździ więcej niż zazwyczaj pociągów z Rosji. Najpewniej ma to związek z przygotowywaną przez Kreml ewakuacją Rosjan.

Fot. screenshot - YouTube

Rosja

Putin nie wjedzie już nawet do sojuszniczej Armenii

Po wydanym przez Międzynarodowy Trybunał Karny nakazu aresztowania rosyjskiego dyktatora Władimira Putina, nie będzie on mógł wjechać nawet do pozostającej od lat w ścisłym, choć wyraźnie osłabłym w ostatnim czasie sojuszu z Rosją - Armenii.