Schetyna chce wyborów w PO
Grzegorz Schetyna opowiedział się za wyborem przewodniczącego PO. Zapewnia jednak, że z telewizyjnego starcia z Beatą Szydło Ewa Kopaczy wyjdzie zwycięsko.
Kategoria
Sekcja: Wiadomości
Grzegorz Schetyna opowiedział się za wyborem przewodniczącego PO. Zapewnia jednak, że z telewizyjnego starcia z Beatą Szydło Ewa Kopaczy wyjdzie zwycięsko.
- Nie idę po urzędy. Mam z czego żyć. Zarabiam po 300-400 tys. rocznie jako muzyk rockowy. - mówił Paweł Kukiz w "Polityce przy kawie" w TVP 1.
– Niemcy są gotowe pomóc przyspieszyć otwarcie nowych rozdziałów w negocjacjach Turcji z UE – powiedziała Angela Merkel podczas rozmowy w Stambule z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem i premierem Ahmetem Davutoglu.
- Przegraliśmy – stwierdził były przywódca rosyjskich sił na Ukrainie. Jego zdaniem Rosja zostawiła jego ludzi bez pomocy, gdyż woli zajmować się Syrią.
Z okazji 31. rocznicy śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, w Kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie zostanie odprawiona Msza św. w intencji jego kanonizacji. W nabożeństwie będzie uczestniczył prezydent Andrzej Duda.
1. Tak się złożyło, chyba przypadkowo, że wczoraj w dwóch prywatnych mediach, telewizji TVN 24 i w radiu Zet, przeprowadzono wywiady z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Ewą Kopacz.
Nieuprawnione i zupełnie lekceważące mówienie o Prezydencie Andrzeju Dudzie, w moim przekonaniu jest totalnie nie do przyjęcia. No cóż, ale jaki styl prowadzenia kampanii taki styl rządzenia Platformy Obywatelskiej i PSL - mówi Elżbieta Witek, rzeczniczka PiS.
Dziennikarz sportowy wystosował długi list do Tomasza Lisa, po tym jak redaktor naczelny "Newsweeka" udzielił wywiadu sobotniej "Gazecie Wyborczej". Zaznacza, że kiedyś cenił Lisa, jednak jego stosunek zmienił się diametralnie na przestrzeni kilku minionych lat. "Nie wiem, czy tłumaczyć to młodym wiekiem, czy może tym, iż tamten Lis nie był Lisem dzisiejszym" – pisze Stanowski, dodając, że obecnie naczelny "Newsweeka" wywołuje u niego "obrzydzenie".
Rocznicowa monografia krakowskiej FMW walczy o tytuł naukowej Książki Historycznej Roku 2015.
Spotykamy się często ze skrajnościami, na przykład: zamiata się pewne sprawypod dywan, a z drugiej strony wyciąga się prawdę na jaw i wygarnia się ją na prawo i na lewo każdemu „po drodze”. I jedno, i drugie może przynieść wielkie szkody.
Csaba Tóth, dyrektor ds. strategii i analityk polityczny w Instytucie Republikon mówi dla Onet.pl: - Myślę, że Victor Orban może po cichu kibicować Kaczyńskiemu w nadchodzących wyborach.
<<< KTO SIĘ BOI PRAWDY? KTO CHCE ZNISZCZYĆ CHRZEŚCIJAŃSTWO? DLACZEGO ATEIŚCI BOJĄ SIĘ BOGA? ZOBACZ!>>>
Z sondażu instytutu Emnid, którego wyniki publikuje w niedzielę „Bild” wynika, że tworzące w Bundestagu jeden klub parlamentarny CDU i CSU straciły w ciągu tygodnia jeden punkt procentowy i cieszą się obecnie poparciem 37 proc. Niemców. Jest to najgorszy wyniki chrześcijańskich demokratów od maja 2013 roku. Alternatywa dla Niemiec, która w ostatnich wyborach do Bundestagu nie przekroczyła progu wyborczego, popierana jest obecnie przez 7 proc. wyborców (+1 proc.). AfD domaga się zmiany prawa azylowego i powstrzymania napływu imigrantów do Niemiec. Organizuje też demonstracje przeciwko uchodźcom.
<<< KTO SIĘ BOI PRAWDY? KTO CHCE ZNISZCZYĆ CHRZEŚCIJAŃSTWO? DLACZEGO ATEIŚCI BOJĄ SIĘ BOGA? ZOBACZ!>>>