Zaostrza się sytuacja w Donbasie
Jak donosi ukraińskie MSZ, sytuacja w rejonie Donbasu staje się coraz bardziej napięta.
Kategoria
Sekcja: Wiadomości
Jak donosi ukraińskie MSZ, sytuacja w rejonie Donbasu staje się coraz bardziej napięta.
Na stronie CitizenGo zamieszczono petycję następującej treści:
Dzisiaj o godz. 11:00 rząd zaprezentuje projekt ustawy stoczniowej.
Jak informuje Kancelaria Premiera, o godz. 13:00 szefowa rządu spotka się z prezydentami miast i wojewodami w sprawie uruchomienia wypłat w ramach programu Rodzina 500+.
74 procent Polaków uważa, że wydany w środę wyrok Trybunału Konstytucyjnego powinien zostać opublikowany w Dzienniku Ustaw – wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Na pytanie kto ma rację w sporze o Trybunał Konstytucyjny 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że Trybunał i opozycja, a 25 proc., że PiS i prezydent Andrzej Duda. Z kolei według 19 proc. badanych żadna ze stron nie ma w tym sporze racji. Swojego zdania na temat TK nie ma 11 proc. Polaków.
1. Czołowi politycy PSL, którzy jeszcze niedawno w rządach premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz nie mieli hamulców, aby masowo wyprzedawać ziemię rolną należącą do Skarbu Państwa, teraz zapowiedzieli protesty przeciwko projektowi ustawy, która taką wyprzedaż poważnie ogranicza.
Posłanka PiS Joanna Lichocka była gościem w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info. Wraz z posłanką w studio pojawił się Jan Grabiec z PO. Oczywiście rozmawiano o sporze ws TK i szukano możliwości kompromisu.
Telewizory zalała nowa „narracja”. Jak tylko się okazało, że Polacy mają daleko z tyłu prawne przepychanki, z których przeciętny człowiek nic nie rozumiem. Gdy nie pomogło relatywizowanie w sprawie esbeckiego kapusia Bolka i wywoływanie narodowego wstydu z powodu jakiś tam opinii weneckich, trzeba było odpalić ostatnie działa. Przede wszystkim z tej perspektywy należy patrzyć na wszystkie zaklęcia, jakimi usiłuje się wmówić obywatelom spokojnie funkcjonującego kraju, że mamy wojnę. Zamach na demokrację to już mało, a zatem i standardy unijne padły seriami. Cóż robić? Strzelać z kolubryny i rysować na niebie ponure hasła. Mamy stan wojenny.
Państwo powołane do istnienia przez Oktawiana Augusta – w sensie kulturowym i religijnym, podobnie jak prawa stworzone przez niego i jego następców – stało się prawzorem Europy - Z prof. Marią Dzielską, historykiem i filologiem klasycznym oraz tłumaczką tekstów źródłowych, autorką wielokrotnie nagradzanej i tłumaczonej na wiele języków Hypatii z Aleksandrii, rozmawia Paweł Czapczyk Teologia Polityczna!
Tomasz Wandas, Fronda.pl: Dla wielu, myślę, że większości Watykan to Papież, Kardynałowie, przeróżne afery i nic więcej. Pani mieszka tam na co dzień. Jak jest faktycznie?
Atak "Gazety Wyborczej" na Jerzego Zelnika pobił wszelkie rekordy kłamstwa, manipulacji i propagandowej bezczelności. Nawet w tej gazecie, która dawno już zarzuciła pozory przyzwoitości, nie mieliśmy jeszcze do czynienia z publikacją równie odrażającą – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy".
Panie Schetyna, liderze opozycji,
Olivier Ndjimbi-Tshiende - tak nazywa się proboszcz niemieckiej, jednej z najstarszych w Niemczech, parafii pw. św Marcina w wiosce Zorneding oddalonej 20 kilometrów od Monachium, który musiał zrezygnować po wieloletniej pracy w parafii, gdyż jest ... czarnoskóry. Tak, w Niemczech po kryzysie imigranckim nastał stricte rasistowski klimat. I dotyka wszystkich!
Według państwowego nadawcy radiowo-telewizyjnego TRT w pobliżu przystanku autobusowego eksplodował samochód. Prywatna telewizja NTV podaje, że auto było wypełnione materiałami wybuchowymi.