Niemiecka epidemia antyimigrancka. Czarnoskóry kapłan katolicki musiał... - zdjęcie
13.03.16, 19:51

Niemiecka epidemia antyimigrancka. Czarnoskóry kapłan katolicki musiał...

12

Olivier Ndjimbi-Tshiende - tak nazywa się proboszcz niemieckiej, jednej z najstarszych w Niemczech, parafii pw. św Marcina w wiosce Zorneding oddalonej 20 kilometrów od Monachium, który musiał zrezygnować po wieloletniej pracy w parafii, gdyż jest ... czarnoskóry. Tak, w Niemczech po kryzysie imigranckim nastał stricte rasistowski klimat. I dotyka wszystkich!

Wierni parafii św. Marcina od 4 lat przyzwyczaili się, że posługę pełni czarnoskóry ksiądz, który udzielał im ślubów, chrzcił ich dzieci i odprawiał pogrzeby. Trafił tu, ponieważ w Kościele, także bawarskim, brakuje księży i musi posiłkować się naborem z krajów spoza Europy. Gdy cztery lata temu Olivier Ndjimbi-Tshiende objął funkcję proboszcza, parafia przyjęła go "dobrze i po przyjacielsku", jak dziś wspomina 66-letni duchowny.

Niestety, klimat jaki zapanował w Niemczech przez kryzys imigracyjny spowodował, że miejsce czarnoskórego księdza jest poza ... Niemcami. 

Była przewodnicząca CSU w Bawarii Sylvia Boher napisała w partyjnym biuletynie, że land ten jest zalewany przez uchodźców. Mówiła wręcz o inwazji, o czym przypomniał proboszcz Ndjimbi-Tshiende. Zareagował na to zastępca Sylvii Boher, nazywając księdza "murzynem", który musi odejść. W wyniku tego Sylvia Boher i Johann Haindl musieli zrezygnować z funkcji kierowniczych w swojej partii. Takie zachowania nie były jednak dla księdza nowością. Od listopada ubiegłego roku w skrzynce pocztowej ten profesor filozofii co chwila znajdował listy z groźbami śmierci: "Treść jest bez wątpienia obraźliwa i ma związek z kolorem skóry adresata" - poinformował rzecznik policji Hans-Peter Kammerer. Nadawca wielokrotnie wspominał w liście o eksterminacji Źydów w Auschwitz. Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie podżegania do nienawiści rasowej, gróźb karalnych i obrażania godności.

W niedzielę (06.03.2016.) proboszcz poinformował wstrząśniętych wiernych o swoim odejściu. Mówił, że sytacja jest dla niego bardzo ciężka, jednak podjęcie decyzji przyniosło mu ulgę. 66-letni duchowny opuści przypuszczalnie parafię najpóźniej do końca miesiąca. Nie ujawniono jeszcze, dokąd się uda sprawować posługę dla arcybiskupstwa Monachium-Fryzynga.

"Nasz proboszcz ustąpił. Jesteśmy zszokowani i pogrążeni w smutku w związku z wysyłanymi mu pogróżkami" - napisali wierni na internetowej stronie parafii.

Rasizm i ksenofobia kwitną w Niemczech i to za sprawą polityki ... Kremla. Jedyna nadzieja w Polsce że zatrzyma te szaleństwo!

mko/onet

Komentarze (12):

anonim2016.03.13 19:58
I jak sądzić, że to co robi Merkel - także wobec Niemców jest robione z rozmysłem i ma "jakiś cel" - ja przypomnę że do szkół niemieckich weszła w 2015 lektura obowiązkowa Mein Kampf (owszem opatrzona komentarzem, jednak będą ją czytać dzieci!!!)
anonim2016.03.13 20:10
Aniela głosi postęp, wartości humanistyczne, liberalne, ale robi wszystko by doszło do radykalizacji i konfrontacji - kłamie, manipuluje, prowadzi wojnę - dokąd chce zaprowadzić Niemców?
anonim2016.03.13 20:15
"Rasizm i ksenofobia kwitną w Niemczech i to za sprawą polityki ... Kremla. Jedyna nadzieja w Polsce że zatrzyma te szaleństwo!" - niby jak, to wy wybraliście i pozwalacie prowadzić wyniszczająca i radykalizującą Niemców politykę! to dzięki Merkel radykałowie kremla zyskują z dnia na dzień - niby co mamy zrobić, co do ch****y mamy zrobić?
anonim2016.03.13 20:21
Moskwa ma tym tyle wspólnego co zeszłorocznym śniegiem
anonim2016.03.13 20:22
jesli podejmiemy kroki takie jak Niemcy , to ta sama nienawisc opanuje nasz kraj, juz ja widac w wypowiedzaiach tych antypolakow ,ktorzy sluza merkel i schulzowi.
anonim2016.03.13 20:23
Nie podbijemy Rosji przy pomocy OT (taki żarcik), nie wytłuczemy waszej NRDowskiej elity przy żłobie (bo to nie nasz,styl działania zresztą tusk jest w Belgistanie), nie wprowadzimy za was demokracji w waszym quasi-państwie zamiast liberało-komuno-faszyzmu, i to wbrew USA - o co chodzi, co z wami?
anonim2016.03.13 20:58
Wszedzie, na calym swiecie gdzie dochodzi do jakiegos nadmiaru-rezultatem jest defensywa. W wypadku imigracji-wszedzie tam gdzie dochodzi do zbyt wielkich liczb-ludzie po prostu sie zaczynaja bac I reaguja nieracjonalnie-kiedy wlasnie kazdego kto sie rozni nawet tylko jakims detalem-pozbywaja sie. Ta reakcja to samozachowawcza obrona ktora ma pelne podstawy ale cechuje sie skrajnymi reakcjami. I ten artykul jest tego przykladem. Moze byc ktos kto sie zupelnie zintegorowal-Ba! Jest wrecz dobrze znana I lubina osoba-ale przy takich skrajnych uczuciach-tez stanie sie ofiara. Merkelowa zalatwila nie tylko wlasnych rdzennych obywateli-ale takze tych ktorzy juz proces integracji czy akceptacji przeszli. Zburzyla porzadek na ktorym stal jej kraj. Kazdy kraj jest w stanie zaakceptowac tylko pewna liczba obcych. Jesli sie ta liczbe przekroczy obcy-zamiasta mile widzianego goscia-zaczynaja byc postrzegani jako zagrozenie, wrog. To co sie dzieje na naszych oczach-do doswiadczenie socjologoczne
anonim2016.03.13 21:11
@Anna-C.L-S: ja myślę że to celowe, że Merkel tego demona budzi w Niemcach celowo, świadomie, przesadzam? jak myślisz?
anonim2016.03.13 22:28
W Polsce módlmy się rano wieczorem kiedy się tylko da modlitwa i pokuta nas uratują przed gniewem Bożym inaczej będzie źle także w Polsce ,Maryja nas wybroni , ale musimy być wierni Chrystusowi naprawdę nic więcej nie trzeba tylko wierność Bogu - gwarantuje Wam ponieważ sam doświadczyłem miłości Boga i powiedział do mnie te słowa "bądź mi wierny" . Semper fidelis Jezu Chryste
anonim2016.03.13 22:48
@Justine, mysle ze masz racje-jak najbardziej bym powiedziala. Na poczatku tego calego cyrku z imigrantami jaka Merkel odstawila-ludzilam sie ze Merkel po prostu jest w bledzie-ze jest wlasnie jedna z tych osob co mylnie interpretuje Boze Milosierdzie I Chrzescijanska milosc, ale po tym jak zobaczylam kilka jej wystapien w ktorych jawnie I bezpardonowo twierdzi ze krew Niemiecka jest szatanska, zepsuta krwia I ze trzeba ja 'uszlachetnic' poprzez mieszanie z innymi rasami aby te zle nasienie wyplenic z ich krwi-zrozumialam ze ona jest czescia machiny ktora zostala wprawiona w ruch: machina ktorej za zadanie jest zniszczenie kompletnie, starcie z powierzchni naszej ziemi-Chrzescijanstwa bialej rasy. Machina ta kieruja I zbudowali najbogatsi I najbardziej wplywowi zydzi naszej ziemi, ktorzy razem z komuchami, wszystkimi mozliwymi lewakami ktorzy w nic nie wierza-chca doprowadzic do tej zaglady-zaglady wiary, zaglady milosci, zaglady etyki I wszelkiego moralu. A wiadomo, w Chrzescijanstwie-rodzina to podstawa, ktorej wiara, milosc I etyka jest kregoslupem. Wiec staraja sie ten kregoslup zlamac. To jest super-zorganizowany plan na skale miedzynarodowa. Tylko wiara w Chrystusa , stanowczosc I sila narodu beda w stanie temu sie przeciwstawic. Dlatego ta cala chryja co sie dzieje u nas-jest w ich plan wpisana I celowa robota.
anonim2016.03.14 7:28
Nie za sprawą Kremla tylko kwitnie w Niemczech ksenofobia i rasizm tylko za sprawą Imigrantów Muzułmańskich i ich przyjaciół Talmudystów naturalnych / z żydowskiej nacji/ i przyszywanych.masonów tj judaszy chrześcijan.
anonim2016.03.14 9:23
Justine - coś Ci się plącze po głowie ale to nie ten nurt.