Kategoria

Uwaga

Podkategoria: Uwaga

fot. tt/kprm/adam guz

Uwaga

Premier zaprezentował pięć filarów Krajowego Planu Odbudowy

Największą częścią Funduszu Odbudowy jest Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (Recovery and Resilience Facility – RRF). Z tego źródła do Polski ma trafić ponad 23,9 mld euro dotacji i ponad 34,2 mld euro pożyczek. Żeby sięgnąć po te fundusze każde państwo musi przygotować swój Krajowy Plan Odbudowy (KPO). W Polsce tym procesem kieruje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR). KPO będzie przełożeniem tych pieniędzy na konkretne reformy, programy i inwestycje – czytamy na stronie Krajowego Planu Odbudowy.

Sobór Watykański II według Jana Pawła II. Wykład prof. Johna Cavadiniego

Uwaga

Sobór Watykański II według Jana Pawła II. Wykład prof. Johna Cavadiniego

Lektura encyklik Jana Pawła II rozwijających twórczo idee Soboru Watykańskiego II jest cennym źródłem refleksji prowadzącej do rozjaśnienia wątpliwości narosłych wokół tego rozdziału historii Kościoła. Prof. John Cavadini, prezentując w swym wykładzie wybrane fragmenty papieskich rozważań ukaże Janopawłową spuściznę jako zaproszenie do mądrego dialogu pozbawionego zabarwienia relatywistycznego. Niewiele jest rzeczy, których obecnie potrzebujemy w sferze publicznej i we wspólnocie Kościoła bardziej, niż wrażliwego na drugiego człowieka i prawdę Ewangelii dialogu. Dlatego z radością zapraszamy na wystąpienie prof. Cavadiniego, który poprowadzi nas po aktualniejszych niż kiedykolwiek wcześniej kartach papieskiego nauczania.

fot. fb/Extinction Rebellion Warszawa

Uwaga

Aktywistka Extinction Rebellion przykleiła się do drzwi kancerii Sejmu. Internauci kpią [Wideo]

"Nie zgadzamy się na bezczynności posłów i posłanek wobec katastrofy klimatycznej. Nie zgadzamy się na ignorowanie naszych żądań, w tym organizacji panelu obywatelskiego w sprawie powstrzymania katastrofy klimatycznej" – piszą na Facebooku aktywiści ruchu Extinction Rebellion i jednocześnie informując o akcji przed Kancelarią Sejmu, w której – jak piszą – zablokowali wejście.

Screenshot Youtube -  magazyn śledczy

Uwaga

Warszawa i Płock kolejnymi ,,republikami deweloperów''? Magazyn Śledczy Anity Gargas

Plany budowy molocha na historycznej skarpie wiślanej oraz zniszczony przez dewelopera barokowy pałac. W tle urzędnicy i decyzje, które mogą doprowadzić do katastrofy. Jakimi konsekwencjami grozi wybudowanie sześciokondygnacyjnego apartamentowca na płockiej skarpie, która według ekspertów jest zagrożona osunięciem? Kto poniesie odpowiedzialność, jeśli dojdzie do katastrofy budowlanej na ogromną skalę? Kto dopuścił do zdewastowania dachu oraz dziedzińca jednego z najważniejszych zabytków warszawskiej starówki? Jak ustrzec przed zakusami inwestorów bezcenne zabytki? Czy Warszawa i Płock to kolejne tzw. republiki deweloperów? Niebezpieczna gra o wielkie pieniądze w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 21:55 w TVP1.