Jest stanowisko Episkopatu ws. szczepionek AstraZeneca i J&J: To budzi poważny sprzeciw moralny! - zdjęcie
14.04.21, 09:25Fot. via Pixabay

Jest stanowisko Episkopatu ws. szczepionek AstraZeneca i J&J: To budzi poważny sprzeciw moralny!

128

Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi – napisał w Stanowisku bp Józef Wróbel SCJ, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

Bp Wróbel zauważył, że w przeciwieństwie do pierwszych szczepionek korzystających z technologii opartej na mRNA i nie budzących istotnych zastrzeżeń moralnych, w produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów. „Ten fakt budzi poważny sprzeciw moralny” – napisał i dodał, że „katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami”.

Bp Wróbel zaznaczył jednak, że stanowisko to nie wyklucza możliwości skorzystania z obu tych szczepionek. „Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej” – podkreślił w dokumencie. Dodał, że konieczne jest jednak zamanifestowanie swojego sprzeciwu wobec aborcji.

Stanowisko przewodniczącego Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych nie uwzględnia aspektów formalnych szczepień tymi szczepionkami, zwłaszcza możliwych skutków ubocznych pozostających w związku przyczynowym, a nie czasowym, z ich podaniem. Powstrzymanie się od zajęcia stanowiska w tej kwestii jest podyktowane przez fakt, iż brak jest dotychczas dostatecznych badań w tej materii, a także brak jest jednolitego stanowiska specjalistów.

BP KEP

 

Publikujemy pełny tekst Stanowiska:

 

STANOWISKO

PRZEWODNICZĄCEGO ZESPOŁU EKSPERTÓW KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

DS. BIOETYCZNYCH

W SPRAWIE KORZYSTANIA ZE SZCZEPIONEK PRZECIW COVID-19

FIRM ASTRAZENECA I JOHNSON&JOHNSON

Dnia 23 grudnia 2020 r. Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych opublikował dokument na temat szczepionek. Dokument ten jest dalej w całej pełni aktualny i zgodny z nauczaniem teologicznym i moralnym Kościoła katolickiego.

We wspomnianym dokumencie podkreślono, że szczepionki wykorzystujące mRNA (firm Pfizer i Moderna) nie budzą poważnych przeciwskazań etycznych, gdyż w ich produkcji nie korzystano z linii komórkowych stworzonych na bazie tkanek płodów abortowanych (do ich produkcji nie są wymagane linie komórkowe). Testowanie tych szczepionek na płodowych komórkach nie budzi dyskwalifikujących zastrzeżeń, gdyż takie badanie nie stanowi ogniwa w procesie ich produkcji. W powyższym dokumencie nie ustosunkowano się do szczepionek innych firm, gdyż brak było wówczas pewnych danych na temat technologii zastosowanych w ich produkcji.

Dziś jednak już wiadomo, że szczepionki firm AstraZeneca i Johnson&Johnson są niestety oparte na technologii bazującej na komórkach pochodzących od abortowanych płodów (korzysta się z nich w procesie namnażania tzw. składnika aktywnego szczepionki, czyli pozbawionego zjadliwości adenowirusa). Ten fakt budzi poważny sprzeciw moralny, gdyż w tym przypadku komórki pochodzące z abortowanych płodów stanowią niezbędne ogniwo technologii wytwarzania tych szczepionek. Zgodnie z przedstawionymi w poprzednim dokumencie zasadami katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami, gdyż istnieją inne – wyżej wspomniane mRNA – które nie budzą wiążących sumienie zastrzeżeń moralnych.

Stanowisko to nie jest jednak ostateczną oceną moralną w kwestii ewentualnego korzystania ze szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. Trzeba bowiem pamiętać, że wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej.

Zgodnie ze stanowiskiem Magisterium Kościoła, wyjątkowa dopuszczalność tych szczepionek wynika stąd, że ich przyjęcie nie wiąże się z bezpośrednim uczestnictwem w aborcji, nie oznacza jej akceptacji i jej wymuszania (linie komórkowe wykorzystane w produkcji nie powstały na ich zamówienie). Ponadto związek między płodem abortowanym i szczepionkami nie jest związkiem formalnym (co miałoby miejsce, jeżeli aborcja byłaby przeprowadzona na zamówienie producenta szczepionek i byłaby wymuszana przez osoby chcące z nich korzystać), ale jest związkiem materialnym (brak związku intencjonalnego i przyczynowego; szczepionkę łączy z aborcją tylko materiał biologiczny z niej pochodzący).

Zakłada się też, że korzystanie z tej szczepionki jest podyktowane przez prawdziwą konieczność czy obowiązek mający na celu ochronę życia i zdrowia osobistego lub bliźnich, którzy mogliby być zakażeni przez kontakt z niezaszczepioną osobą. Osoby takie winny jednak – w możliwy dla nich sposób – manifestować swój stanowczy sprzeciw wobec wykorzystania materiału biologicznego mającego niemoralną genezę w produkcji tej szczepionki oraz dlatego, aby nie zostały uznane za popierające w sposób pośredni aborcję (na przykład pisząc listy sprzeciwu do instytucji sprowadzających lub dystrybuujących tę szczepionkę, czy też do przełożonych).

Niniejsza opinia nie uwzględnia aspektów formalnych szczepień (zwłaszcza możliwych poważnych skutków ubocznych pozostających w związku przyczynowym, a nie czasowym, z podaniem określonej szczepionki), gdyż jak dotychczas brakuje w tej materii pewnych wyników badań oraz obiektywnych, zgodnych i nie budzących wątpliwości opinii specjalistów. Taka opinia będzie możliwa dopiero wtedy, gdy te wątpliwości zostaną w pełni wyjaśnione.

Jednakże – zgodnie z zasadami etycznymi – w przypadku uzasadnionych podejrzeń co do zagrożenia dla życia konkretnych osób stwarzanego przez którąś ze szczepionek, należy rezygnować z jej podania.

Bp Józef Wróbel SCJ

Przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych

Lublin, 14 kwietnia 2021 roku

Episkopat.pl

Komentarze (128):

marek2021.04.15 7:36
Wszystkie te szczepionki wykorzystały mord na nienienarodzonych dzieciach. Czy biskup Wróbel jest masonem i członkiem homolobby? Fascynacja J. Maritenem moze na to wskazywac. Tolerowania homoseksualizmu wśród księży w diecezji również. No i opinie o szczepionkach fałszywa....
jan2021.04.15 7:32
Biskupi!!! Biskupi!!! Modlę się o Wasze nawrócenie i żeby gniew Boży Was ominął. Wy zamiast wspierać ludzi wierzących, to wskazujecie im drogę do piekła. Szczepcie się czym chcecie, ale nikomu nie dawajcie tzw. przyzwolenia i nie ściągajcie na tych, którzy Wam jeszcze wierzą kary Bożej.
marek2021.04.15 7:28
A to artykul w Die Weit, który potwierdza, że tam gdzie więcej szczepią tam rosną zachorowania. Przykłady to Chile, Wielka Brytania, Serbia itd No, oczywiście autor twierdzi, że to z powodu nieostrozności ludzi DDDDDD. Czyli potwierdzają się doniesienia niezależnych mediów (nie mylić z niezalezna.pl) zttps://www.welt.de/politik/ausland/plus230330187/Corona-Bekaempfung-Das-Impf-Paradox-das-auch-Deutschland-droht.html
marek2021.04.15 7:23
Moze tak ktos wywali tego goscia. Niedosc, ze juz ktorys raz uzywa mojego nicku, dla zamieszania. To, przede wszystkim, podobne wypowidzi nie moga byc tolerowana marek 2021.04.14 17:22 Sram na kryptę Jana Pawła 2
Foster2021.04.15 6:14
Głupota naszych pasterzy jest porażająca. To już nie są żarty. My naprawdę jesteśmy ciemnogrodem.
maryla2021.04.15 1:54
lepiej jakbyscie zamilczeli , to samo juz mowil morawiecki i jego klika , po co wy sie osmieszacie?
EhhBiskupi2021.04.14 21:14
Niech wasza mowa będzie Tak Tak , Nie Nie ... Biskupi co wy robicie najlepszego ..?
meg2021.04.14 19:36
"Kto chce zachować swoje życie ,straci je a kto straci je w mojej sprawie znajdzie je"Czyż nie w tym duchu powinny być nauczane owieczki , wobec szatańskich planów poprawiaczy Boga ?Czy myślicie , że dobrze może się skończyć ingerencja człowieka w dzieło boskiego stworzenia?
Beata Anna Maria2021.04.14 19:20
Rozbłysła iskra Nadziei dla Kościoła w Polsce.
kaka2021.04.14 19:46
Nic bardziej mylnego oni juz nie udaja ida na grubo-te biskupy szalone. Teraz jest etap poboznosci to beda sie przymilac i nawet franciszek juz bedzie prawowiernie gadal -dlatego ze --MAJA ZA PLECAMI BEYSBOLA-TO JEST POWSZECHNA DESAKRALIZACJA.sZYKUJA MSZAL BEZ PRZEISTOCZENIA GDZIE ZAMIAST SLOW WSTAWIA MILCZENIE --JAK TO MASONY ZAMORDOWAC KOSCOL.ktory ksiadz przyjmie te zgroze bedzie fajny ale ktory nie won z Kosciola NASTANIE CZAS PRAWDZIWEJ WIARY I CUDOW DOKONYWANYCH PRZEZ PRAWOWIERNYCH.
Artur2021.04.14 17:46
Bardzo potrzebna informacja. Co prawda ja na własną rękę znalazłem już wcześniej informację, że Johnson and Johnson nie może być przyjmowana przez chrześcijan ale myślę że i teraz wielu osobom ta wiadomość się przyda. Nawiasem mówiąc to jest horror jeśli wstrzykuje się coś co powstało na bazie wymordowanych okrutnie niewinnych dzieci.
ixi2021.04.14 21:56
Zgadzam się w 100%. Życie ludzkie jest najważniejsze
Maryla2021.04.15 1:56
nie zycie ludzi jest najwazniejsze ale dusza czlowieka jest najwazniejsza
ZERRO2021.04.14 17:00
Dochody im spadły to chociaż na pogrzeby liczą.
Anonim2021.04.14 17:47
Chyba nie powinienaś nas obrażać. Rozumiem że coś ci w życiu nie wyszło ale to nie powód żeby tak się zachowywać. Zastanów się i pomyśl czy człowiek może się zachowywać tak jak ty.
Anonimimus2021.04.16 9:04
Jesteś biskupem że poczułeś się obrażony? I popatrz sobie na wpisy frondowych "katolików" a p[otem czepiaj się łagodnej krytyki nierobów, wypasionych katabasów.
Beno2021.04.14 16:40
Episkopat nie zna się na szczepionkach.
Foster2021.04.14 16:44
Na tym się nie trzeba znać - oni mają swoje kanony wiary i to wystarcza.
kasikas2021.04.14 16:36
czy ja dobrze pojmuje?,,,egzystencja najważniejsza?? nawet można zgrzeszyć aby tylko przeżyć?,,,to jakaś dziwna nauka jest,,,nasi Święci inaczej promują Świętość,,,unikaj grzechu każdego, a nawet tego co miałoby tylko pozór zła....
zibo2021.04.14 15:47
Szczepionki budzą sprzeciw moralny, a zamykanie kościołów w pandemii jest niepotrzebne. Zaprawdę widać, że Duch Święty wieje...
basetla2021.04.14 15:41
kanibale
kaka2021.04.14 15:22
Co wiemy na pewno 1- szczepionka jest czynnoscia nieodwracalna 2-jest co najmniej watpliwa moralnie 3- z jakiegos powodu ministerstwo zdrowia nie godzi sie aby przebadaly ja polskie laboratorja i okreslily zawartosc4- w Polsce dopuszczone sa prawnie tkz brudne szczepionki-tz takie ktore zawieraja inne skladniki niz leczace lub nie biorace udzialu w leczeniu5- koncerny farmaceutyczne sa zainteresowane zyskiem i spowodowanie procesu aby jednorazowy klient stal sie stalym klientem6-koncerny farmaceutyczne z jakiegos powodu zastrzegly sobie zwolnienie z odpowiedzialnosci a rzad sie na to zgodzil. 7 -koncerny mowia o pewnych w 20% powiklaniach po szczepieniu8-szczepienia sa wazne 1 rok. KAZDY MUSI SOBIE WYCIAGNAC WLASNE WNIOSKI -BO POWTORKI NIE BEDZIE.
Zawsze przeciwko klerowi2021.04.14 15:19
Klechy jak zwykle wymyślają jakies bzdury od których nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Stare dziady siedzą na garnuszku państwa całe życie nie robiąc absolutnie nic oprócz krycia pedofilii i od tego nieróbstwa tylko głupieją i całkiem im odpiërdala! Katolickie kürwy, wasza modlitwa i tak chüja daje i nic nie zrobiliście dla ludzi, aby im pomoc w pandemii a jedynie zaszkodziliscie nie godząc się na zamknięcie kościołów i wyciągając tylko pieniądze, które mogły iść na ratowanie gospodarki, wiec, wy klero-kürwy, chociaż teraz zamknelibyscie te swoje obrzydliwe mordy i nie przeszkadzali jeszcze bardziej w walce z pandemia. Poza tym, wy kürwy katolickie, zamiast zajmować się szczepionkami, o których nie macie bladego pojęcia, to zajęlibyście się w pierwszej kolejności pedofilia w kościele, o której bardzo dobrze wiecie!!!
Anonim2021.04.14 14:41
Kleruchy, nie podobają się szczepionki? To je zostawcie dla innych, a sami leczcie się relikwiami św. Faustyny, podobno nic tak nie pomaga na na problemy z erekcją jak właśnie one.
kaka2021.04.14 15:10
ty erekcja -zamiast wylewac kloake z mordy -ic sie napic piwa-tak bedzie lepiej -mniej zarobisz ale ilu ludziom nerwy zaoszczedzisz---same plusy dodatnie.
katolik2021.04.14 14:39
Abp Gądecki byłeś świadomy niebezpieczeństwa jakie niosą pseudoszczepionki dla ciała i duszy i jako przewodniczący Epi zmusiłeś i złamałeś wolną wolę wiernych i swoich Księży do przyjęcia związku chemiczno- genetycznego. Wziąłeś na siebie ich grzech, chorobę i śmierć.
katolik2021.04.14 14:35
Epi mówisz o posłuszeństwie człowieka, ktoś mu nakazuje się szczepic. Kadzy kto wywiera nacisk na drugą osobę w sprawie przyjecia preparatu śmierci, łamie jego wolną wolę bierze na siebie jego grzech!
Waldek2021.04.14 14:13
To co się będzie dział jeszcze to lepiej jak Boża nas zabierze.
Grizzly2021.04.14 14:08
Może nasz dobry Bozia chce nas katolików już wszystkich powołać do królestwa niebieskiego i wszystkich uśmiercić a tylko niewierni przeżyją którzy się zaszczepią
Anonim2021.04.14 14:37
I kim beda w tej nowej "normalnosci" ?
matis892021.04.14 14:44
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Grizzly2021.04.15 8:07
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Monika2021.04.14 13:25
Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika
Bystry2021.04.14 13:36
Pani Moniko, Zgodnie z zarzadzeniami rady ministrow i wytycznymi WHO musi pani posiadac. 1) wazny paszport szczepionkowy i byc przynajmniej dwa tygodnie po drugim "wyszczepieniu". 2) Negatywny test na Covid wykonany nie wczesniej niz dwa dni przed spotkaniem. 3) Posiadac local mieszkaniowy calkowicie zdezynfekowany przez firme posiadajaca atest Sanepidu. Niestety hotele i placowki gastronomiczne sa zamkniete. 4) Pani local musi posiadac atest glownego inspectora budowlanego. 5) Wszystki sprzety w localu takie jak np. lozko musza byc sprawdzone przez wojewodzkiego inspectora BHP. Test stresowy materialu lozka powinien byc wykonany pod pelnym obciazeniem Pani i inspectora (Zazwyczaj BHPowcy posiadaja odpowiednia do tego wage). 6) Pani instalacja kominowa powinna byc wczesniej przeczyszczona, naoliwiona i sprawdzona przez miejscowego kominiarza. 7) Alkohol, z naszej imprezy musi posiadac wazne banderole i byc sprawdzony i wyprobowany przez Sluzbe Graniczna. 8) Powinna pani posiadac atestowana kase fiskalna sprawdzona przez urzad skarbowy. 9) Musi Pani podejsc do najblizszego patrolu policji w celu wylegitymowania sie zgodnie z par 15 ustep 1 ustawy o policji, podejrzenie popelnienia wykroczenia w zwiazku z nieutrzymywaniem dystansu spolecznego i gromadzeniem sie "w kupe" w czasie odbywania stosunku seksualnego. 10) Nasze spotkanie musi byc nagrane przez policyjnego specjaliste w celu pozyskania dowodu sadowego. 11) Cale spotkanie i usluga musi odbyc sie przy pelnej wspolpracy z wojewodzkim inspektorem PIP (panstwowa inspekcja pracy) To inspector musi pierwszy wyprobowac czy w czasie wykonywania uslugi nie jest pani narazona na jakis wypadek i uszczerbek zdrowia przy pracy. 12) W czasie uslugi bedziemy oboje nosic atestowane maseczki zakrywajace twarz i nos. Maseczke bedziemy wymieniac dokladnie co 20 min. W razie nadmiernego sliotoku bedziemy uzywac atestowanej przylbicy najlepiej tej starej wyprobowanej jeszcze z pod Grunwaldu. Ubior ochronny najepiej OP1 wraz z ochrona resztki owlosienia. Jesli zgadza sie Pani na te warunki to przosze o kontakt pod moim wpisem.
polecam2021.04.14 13:36
psychiatrę
Ile w tym logiki ? ZERO2021.04.14 13:20
1. Zgodnie z przedstawionymi w poprzednim dokumencie zasadami katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami, gdyż istnieją inne – wyżej wspomniane mRNA – które nie budzą wiążących sumienie zastrzeżeń moralnych. 2. Stanowisko to nie jest jednak ostateczną oceną moralną w kwestii ewentualnego korzystania ze szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. Trzeba bowiem pamiętać, że wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej.
matis892021.04.14 13:19
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Agnieszka2021.04.14 13:08
Ten Wróbel z choinki się urwał? Dlaczego nie powie, że nieetyczne jest niedoinformowanie, nakłanianie, manipulowanie a tym bardziej "posłuszeństwo w ramach jakichś zespołów" do udziału w eksperymencie medycznym? Dlaczego episkopat nie broni ludzi przed przymuszaniem do przyjęcia nieprzebadanych szczepionek pod groźbą zwolnienia z pracy?!!
Jolanta2021.04.14 12:58
Nigdy bym nie pomyślała, że kler sam sobie strzeli w stopę. Z bliska. Ze strzelby. Brawo! Zatem, szanowni państwo religijni, pamiętajcie, że te szczepionki to grzech i zróbcie miejsce w kolejkach innym, dla których to nie ma znaczenia. A wy padnijcie na kolanka i módlcie się do bozi! Acha, ... jeszcze rzućcie grosz na tacę!
Anty-lewak2021.04.14 13:07
aleś pierdlnięta
Frec2021.04.14 13:42
W kolano albo w łeb.
Anonim2021.04.14 12:55
Jestem Katolikiem ( praktykującym) , ale jest oburzony informacją Episkopatu . Pytam się Episkopat: dlaczego ogłaszają taką informację teraz, gdy już Astra- Zenką zaczepiło się kilka milionów Polaków. Gdzie był Episkopat ze swoją informacją na początku szczepień , dlaczego milczał, schował głowę w piasek, czekał , na co czekał. Takie informacje powinny być podawane przed rozpoczęciem szczepień, a nie teraz - całkowita nieodpowiedzialność Episkopatu !!!. Co ,chcą mieć teraz czyste sumienie?
Nie martw się2021.04.14 13:15
biorą to na siebie, ci tak zwani eksperci od moralności tutaj kompetente informacje https://cogforlife.org/guidance/
Gdybcio2021.04.14 12:50
I klawo! Ww. szczepionki to grzech, więc katolikom nie wolno się nimi szczepić. Tylko nie zapomnijcie rozesłać tego w Polskę!
matis892021.04.14 12:48
Episkopat już tak się zaplątał w plademicznym kłamstwie, chronieniu zła, dawaniu furtek szatanowi i masonerii, że wydaje oświadczenia w stylu: Jak jesteś głodny to możesz kraść. Oczywiście pod pewnymi warunkami i Episkopat wymienia jakie musisz spełnić warunki by móc kraść. Czy to aby na pewno katolicy siedzą w tym Episkopacie ?
marek2021.04.14 12:47
Jan Paweł II o traktowaniu ludzkich embrionów jak przedmiotu eksperymentu a tym bardziej elementu procesu produkcyjnego! Evangelium Vitae p. 63. " Ocena moralna przerywania ciąży dotyczy także nowych form zabiegów dokonywanych na embrionach ludzkich, które chociaż zmierzają do celów z natury swojej godziwych, prowadzą nieuchronnie do zabicia embrionów. Odnosi się to do eksperymentów na embrionach, coraz powszechniej dokonywanych w ramach badań biomedycznych i dopuszczanych przez prawo niektórych państw. Choć „należy uznać za dopuszczalne zabiegi dokonywane na embrionie ludzkim, pod warunkiem że uszanują życie i integralność embrionu, nie narażając go na ryzyko nieproporcjonalnie wielkie, ale są podejmowane w celu leczenia, poprawy jego stanu zdrowia lub dla ratowania zagrożonego życia” , trzeba zarazem stwierdzić, że wykorzystywanie embrionów i płodów ludzkich jako przedmiotu eksperymentów jest przestępstwem przeciw ich godności istot ludzkich, które mają prawo do takiego samego szacunku jak dziecko już narodzone i jak każdy człowiek".
marek2021.04.14 15:22
Sram na kryptę Jana Pawła 2
Topek2021.04.14 12:47
Według katolskiego myślenia to jeśli katolicy chcą być zdrowi to mogą przedłużyć życie ziemskie i podpisać duszę diabłu krwią abortowanych dzieci?
marek2021.04.14 12:48
To nie jest myslenie katolickie. To skorumpowane myślenie Antychrysta!
matis892021.04.14 12:50
To myślenie Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika.
Topek2021.04.14 14:05
Aha to jednak katolicy szczepić się nie mogą muszą wyginąć śmiercią naturalna?
matis892021.04.14 14:43
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
marek2021.04.14 12:45
To kłamstwo co mówi Wróbel! W pozostałych szczepionkach (Pfizer i Moderna) również wykorzystuje się w produkcji linie komórkowe zabitych dzieci! Tylko produkcja tych preparatów wygląda inaczej. Modelowane białka testuje się i zmienia i znowu testuje na tych liniach komórkowych. Warto zobaczyć co o produkcji czegokolwiek z wykorzystaniem aborcji pisał Jan Paweł II: "63. Ocena moralna przerywania ciąży dotyczy także nowych form zabiegów dokonywanych na embrionach ludzkich, które chociaż zmierzają do celów z natury swojej godziwych, prowadzą nieuchronnie do zabicia embrionów. Odnosi się to do eksperymentów na embrionach, coraz powszechniej dokonywanych w ramach badań biomedycznych i dopuszczanych przez prawo niektórych państw. Choć „należy uznać za dopuszczalne zabiegi dokonywane na embrionie ludzkim, pod warunkiem że uszanują życie i integralność embrionu, nie narażając go na ryzyko nieproporcjonalnie wielkie, ale są podejmowane w celu leczenia, poprawy jego stanu zdrowia lub dla ratowania zagrożonego życia”, trzeba zarazem stwierdzić, że wykorzystywanie embrionów i płodów ludzkich jako przedmiotu eksperymentów jest przestępstwem przeciw ich godności istot ludzkich, które mają prawo do takiego samego szacunku jak dziecko już narodzone i jak każdy człowiek." Evangelium Vite p.63
Dam2021.04.14 12:45
"Abp Andrzej Dzięga, którego ustąpienia ze stanowiska oczekiwano po skandalu pedofilskim w jego diecezji, otrzyma nagrodę za szerzenie zasad katolickich." Dobrze, że ukrywanie gwałcenia dzieci nie budzi sprzeciwu, tylko podziw godny nagrody. Gnidy.
kaka2021.04.14 12:56
A przychodzi ci do g;lowy ze na bazie wscieklosci na biskupow w sprawie ukrywania tegoz procederu -ostrze masonow skierowane jest na uczciwych biskupow aby ich wytepic i zastraszyc-----KLASYCZNE WYLEWANIE DZIECKA Z KAPIELA ---brudy sa zle -i brudy sa w wanie to nalezy to wylac---A ZE DZIECKO TAM JEST TO NIEWAZNE PRZECIEZ CZYSCIMY WIEC TO JEST USPRAWIEDLIWIONE.
Dam2021.04.14 13:03
Jesteś pewien, że to masoni, a nie reptilianie albo starożytni kosmici? Bo nie może być opcji, że KK jest po tyle latach po prostu skorumpowany władzą i ludzi to zauważają, to musi być SPISEG. A hipokryzja ma taki skutek, że hipokryty nikt nie słucha, nawet jeżeli czasami powie coś mądrego. I jakiekolwiek zasługi by nie miał, ukrywanie gwałcicieli dzieci je wszystkie przekreśla.
matis892021.04.14 12:38
Przypominam że ani Morawiecki, ani Niedzielski, ani Szumowski, ani żaden decyzyjny polityk, ani PIS, ani sam Pfizer.......nikt nie zapewnił milionów ludzi że szczepionki Pfizer są całkowicie wolne od udziału aborcji i wszelkich nieetycznych metod. Na to kluczowe pytanie dla milionów ludzi nikt nie odpowiedział, nie odpowie, a Episkopat wcale nie domaga się od polityków PIS, aby ci odpowiedzieli na tak proste i kluczowe pytanie. Także wszystkie szczepionki w plandemii są nieetyczne i budzą poważne wątpliwości.
Anioł2021.04.14 12:38
Człowiek nie może choćby jednej chwili dodać do swego życia. I tak umrzemy a przedłużanie życia takimi szczepionkami nic nie da. Trochę później ale też umrzemy.
matis892021.04.14 12:40
Trujące szczepionki nie przedłużają tylko skracają życie.
val2021.04.14 12:29
niestety, ale będąc duszpasterzem trzeba być niezwykle świadomym rzeczywistości w której obecnie żyjemy i wciąż aktywnie poszukiwać Prawdy. W teraźniejszej wojnie totalnej przeciw życiu Prawda nie leży na wierzchu - trzeba wysiłku by do niej dotrzeć. Jak już się dotrze do Prawdy, nie wolno jej trzymać dla siebie, choćby była najbardziej wywrotowa !
Komu zależy aby COVID19 zrobić2021.04.14 12:25
"ZWYKŁĄ GRYPĘ"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych byłych UB-ców jak 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗(𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤), 𝐖𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫 - 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 - wyjątkowo tępi i wtórni analfabeci. Ale za takie grosze, jaki im płacą KÖREWSKIE CHINY - mają KÖREWSKICH matołów!
matis89-katolik-Radziszewski2021.04.14 12:25
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
matis892021.04.14 12:20
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik wsparł aborcyjne szczepionki Antychrysta: ,,„Moralnie dopuszczalne jest stosowanie szczepionek przeciwko COVID-19, które wykorzystały linie komórkowe pozyskane z abortowanych płodów w badaniach i procesie produkcyjnym” - stwierdziła w wydanej nocie Watykańska Kongregacja Nauki.'' https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201229908-Watykan-Szczepionki-przeciw-COVID-19-moralnie-akceptowalne.html
J&J,2021.04.14 12:19
rozumiem, ale dlaczego nagle dołączyli Astrę? Chcecie Sputnika?
Monika2021.04.14 12:18
Cześć obrzezane kürwiszony. Mam na imię Lesio Keller-Krawczyk, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem starym żydem-skürwysynem i czuje, że koniec nadchodzi i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać żyda-skürwysyna z podobnym problemem, ale młodszego ode mnie, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem stary, bo mam 72 lata i wszystko na mnie wisi, ale ciągle mam nadzieję, że ktoś młody da mi kichę. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na https://imgur.com/uzSch64 a napisz tu: [email protected]
Bystry2021.04.14 12:59
Pani Moniko, Zgodnie z zarzadzeniami rady ministrow i wytycznymi WHO musi pani posiadac. 1) wazny paszport szczepionkowy i byc przynajmniej dwa tygodnie po drugim "wyszczepieniu". 2) Negatywny test na Covid wykonany nie wczesniej niz dwa dni przed spotkaniem. 3) Posiadac local mieszkaniowy calkowicie zdezynfekowany przez firme posiadajaca atest Sanepidu. Niestety hotele i placowki gastronomiczne sa zamkniete. 4) Pani local musi posiadac atest glownego inspectora budowlanego. 5) Wszystki sprzety w localu takie jak np. lozko musza byc sprawdzone przez wojewodzkiego inspectora BHP. Test stresowy materialu lozka powinien byc wykonany pod pelnym obciazeniem Pani i inspectora (Zazwyczaj BHPowcy posiadaja odpowiednia do tego wage). 6) Pani instalacja kominowa powinna byc wczesniej przeczyszczona, naoliwiona i sprawdzona przez miejscowego kominiarza. 7) Alkohol, z naszej imprezy musi posiadac wazne banderole i byc sprawdzony i wyprobowany przez Sluzbe Graniczna. 8) Powinna pani posiadac atestowana kase fiskalna sprawdzona przez urzad skarbowy. 9) Musi Pani podejsc do najblizszego patrolu policji w celu wylegitymowania sie zgodnie z par 15 ustep 1 ustawy o policji, podejrzenie popelnienia wykroczenia w zwiazku z nieutrzymywaniem dystansu spolecznego i gromadzeniem sie "w kupe" w czasie odbywania stosunku seksualnego. 10) Nasze spotkanie musi byc nagrane przez policyjnego specjaliste w celu pozyskania dowodu sadowego. 11) Cale spotkanie i usluga musi odbyc sie przy pelnej wspolpracy z wojewodzkim inspektorem PIP (panstwowa inspekcja pracy) To inspector musi pierwszy wyprobowac czy w czasie wykonywania uslugi nie jest pani narazona na jakis wypadek i uszczerbek zdrowia przy pracy. 12) W czasie uslugi bedziemy oboje nosic atestowane maseczki zakrywajace twarz i nos. Maseczke bedziemy wymieniac dokladnie co 20 min. W razie nadmiernego sliotoku bedziemy uzywac atestowanej przylbicy najlepiej tej starej wyprobowanej jeszcze z pod Grunwaldu. Ubior ochronny najepiej OP1 wraz z ochrona resztki owlosienia. Jesli zgadza sie Pani na te warunki to przosze o kontakt pod moim wpisem.
Uwaga na Grzegorza T.2021.04.20 14:15
Obserwujemy wyraźne pogorszenie stanu zdrowia twórcy Lecha Kellera - niejakiego Grzegorza T, z miejscowości W. Obecnie podaje się za Monikę, chociaż dość dokładnie opisuje swój wygląd - wszystko poza wiekiem się zgadza: Grzegorz ma 43 lata.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.14 12:14
Protestancka w istocie i w zasadach moralnych,a wlasciowie w ich braku<ENDECJA,walczy z Kosciolem Katolickim,bo chce z Niego zrobic sekte partyjna obalajaca moralnosc na rzecz totalitarnego FASZYZMU !
matis892021.04.14 12:05
Dlaczego kłamią ???? Przypominam, że Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik i Episkopat wydali już oświadczenia o możliwości przyjmowania przez katolików szczepionek Antychrysta na bazie dzieci zamordowanych w aborcji gdy na rynku był Pfizer, a nie było AstraZeneca i Johnson&Johnson. Także zastrzeżenia moralne budzą wszystkie produkty szczepionko podobne w plandemi.
katolicka deratyzacjka Polski2021.04.14 12:19
Konfederacja Targowicka zamordowala tysjiace katolikow ,zeby zdezorganizowac panstwo przed okupacja rosyjska.
katolik2021.04.14 12:03
Abp Gądecki, jako przewodniczacy EPI dostałeś szanse od Boga aby nie dopuścić naznaczenia wiernych i Księży znamieniem szatana( bo ten zw chemiczno- genetyczny powstały w złej wierze, już jest naznaczony szatanem) i do Holocaustu . Zaprzepaściłeś dziejową szansę! Już drugiej nie dostaniesz. Wykonało się.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.14 12:20
Konfederacja nienawidzi Polski i Kosciola Swietego za szekle i za ruble.
kaka2021.04.14 12:24
Co szatanista gadecki moze zrobic dobrego dla Kosciola w POlsce -jesli on nie promuje autonomi.Zwiaqzal sie z watykanska sekta szatanistyczna ubrana w lachy biskupow a o ktorej w swoim czasie mowil za zycia Gabriele Amort -ta sama sekta ktora strzelala do JPII i ta sama ktora otrula JPI----teraz to inni dowodza ale przedtem to byl Ab kAZAROLI --SZATANISTA bp VILOT BUan -i inne zdradzieckie mordy.----Te mwndy z episkopatu nie potrafili upilnowac Janiaka-bo mowia ze nie wiedza gdzie ten jest -albo przeciwnie gdzies go ukryli albo struli -to banda bez moralnosci-wszystkie opcje mozliwe.
katolik2021.04.14 12:46
Niestety.
val2021.04.14 12:00
Piłaty, najpierw umyli łapki a teraz się reflektują? Poniewczasie... A co z eksperymentalną technologią mrna? Czy tworzenie ludzi GMO nikogo w Kościele nie obchodzi? Bezczeszczenie Stworzenia Bożego?
krzysztof2021.04.14 11:54
To jest postawa Judaszowa , za wątpliwe korzyści sprzedajecie własną duszę , ale dlaczego narażacie dusze wiernych i tym samym wystawiacie je na wielkie niebezpieczeństwo . Świadectwa Męczenników niczego Was nie nauczyły . Wilki w owczej skórze .
katolicka deratyzacja Polski2021.04.14 11:53
KOmuna KOnfederacja Jedna Wspolna Ruska Racja !!!
katolicka deratyzacja Polski2021.04.14 11:52
Rosyjskie lajdaki z Konfederacji morduja Polakow ,i niszcza polskie panstwo i Kosciol Swiety.
Przeciw kretynom2021.04.14 11:51
Episkopacik pozwala się szprycować ale nakazuje tym osobom w możliwy dla nich sposób – zamanifestować swój stanowczy sprzeciw wobec wykorzystania materiału biologicznego mającego niemoralną genezę w produkcji tej szczepionki oraz dlatego, aby nie zostały uznane za popierające aborcję. Szczyt obłudy! Walnij sobie szczepionkę ale wyślij do instytucji dystrybuujących list sprzeciwu i będzie ok. Skąd się takie ch***, biorą?
katolicka deratyzacja Polski.2021.04.14 12:16
Komuna i Konfederacja to jeden antykatolicki rosyjski GLOS !!!
Buachachachachachachacha2021.04.14 11:49
„Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej”. Jak trwoga, to ręka w rękę z diabłem.
katolik2021.04.14 11:46
Kolejne pouczenia kolejnych ciemniaków. I tak od 2 tyś. lat
katolik2021.04.14 11:53
Od 2 tyś lat to oni mają się wypowiadać o Chrystusie i byłoby ok, ale teraz wypowiadaja sie pozytywnie o szczepionkowej religii masonskiej, wspierają ją i zachęcają wiernych i Ksieży , to jest tragedia!
Anonim2021.04.14 11:29
Cześć bezmyślnych księżulków ze strachu przed śmiercią (sic!) już się zaszczepiła astra zenecą, stąd w liście faryzejska furtka, dla tych "co nie mieli wyboru" (he he he).
katolik2021.04.14 11:29
Episkopaciei Abp Gądecki jesteście tak pokręceni i najzwyczajniej głupi, że żal, ze zajmujecie stanowiska boże, bo prowadzicie WIERNYCH i swoich KSIĘŻY wprost do szatana
Rosyjska deratyzacja Polski2021.04.14 11:46
Jak widac ,faszysci endeccy z Konfederacji Targowickiej walcza z moralnoscia katolicka,bo ich celem jest protestantyzm i KLAMSTWO !
Monika2021.04.14 11:28
Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika
kaka2021.04.14 12:17
waz sie do roboty a zwlaszcza do pracy charytatywnej to i energi bedzie mniej i gupota ci przejdzie same plusy
Marek2021.04.14 11:27
Tradycja polskich biskupów jest zdrada wiernych.Znów tego doświadczamy. Spalimy wasze rezydencje nie lawacy my którzy wierzymy
katolicka deratyzacja Polski2021.04.14 11:47
Konfederacja RAZEM z Komuna walczy z Kosciolem Swietym !
Marek2021.04.14 11:22
nie ekscelencje ,psy zdradzieckie. Niech was spalą
Foster2021.04.14 11:20
Jakiej narodowości są te noworodki ?.
xyz1232021.04.14 11:53
HEK-293 to linia komorkowa pochodzaca od abortowanego w 1972r. w Holandii plodu. Nie wiem czy mozna mowic o "narodowosci" w odniesieniu do klonowanych ludzkich komorek :)... Moze najwyzsza pora pobrac pokorki od nieabortowanego plodu i na nich namnazac klony aby przynajmniej czesci kato-foliarzom zamknac otwory gebowe?...
Foster2021.04.14 15:27
Wg PIS każdy płód jest człowiekiem, zatem można mówić o narodowości (przecież ma ojca i matkę) chyba, że to nie człowiek, a tylko płód.
ks.perdofil2021.04.14 11:00
Pedofile wyrazili swój sprzeciw moralny, chyba się porzygam.
bea2021.04.15 14:44
sam jestes pedofil z lgbt
katolik2021.04.14 10:57
Episkopacie i Abp Gądecki strasznie przykra sprawa-- nie jesteście oświeceni Duchem św, ale prowadzi was szatan, nawet, jeśli w waszej pysze wydaje sie to wam niemożliwe, to tak niestety jest.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.14 11:48
Nazistowska Konfederacja morduje katolikow !
katolik2021.04.14 10:48
Abp Gądecki świadomie zrównałeś się w decyzjach z nazistami z rządu. Za sprawą chemii genetycznej podawanej ludziom-- wiernym, nie wiernym, Księżom, ludziom na całym świecie dokonywane jest ludobójstwo, zmniejszona zostanie liczba ludzkości, dla ochrony środowiska, tak zdecydował Bill, naczelny nazista świata. Abp Gądecki okazuje sie, ze nie jestes mądrzejszy od Billa, chociaż to Ty powinieneś być przewodnikiem, przewodnikiem dla ludzkosci i zdrajców z rzadu jest nazista BILL
katolicka deratyzacja Polski2021.04.14 11:49
Rosjanie z Konfederacji morduja katolikow za ruble od Putina.
katolik2021.04.14 10:36
Episkopacie i Abp Gądecki swoich Księży sprowadziliscie na manowce wiary, kazaliście im sie szczepić. Choruja ciężko po szczepieniach!
Anonim2021.04.14 11:24
..bo bardzo szybko zorientowali się że modlitwy im NIE pomagają. Papież uczynił to samo...Zdziwiony..?
katolik2021.04.14 11:47
dokładnie. , ale też myślę, ze Gądecki i EPI to oni sie nie modla, w tej sprawie,ułożyli się z nazistami z rządu, zeby nie wypasć z gry społecznej. Jak Bill zdecyduje ze koniec zabawy, to Epi i Gądecki sie pokażż i powiedza, ze dziekują bogu- ale któremu? Wtedy będzie publiczne wezwanie do modlitwy jako podziekowa nie za zakonczenie zarazy. Epi jest bardzo przebiegły, tylko ,ze nie wie, ze został największym głupkiem tych śmiercion ośnych zawodów, bo wierni już im nie wierzą, bo nie znają sie na sprawie i po prostu kłamią od poczatku.
Polonia Semper Fidelis2021.04.14 10:27
korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów - przeciez to bzdury wierutne
kaka2021.04.14 10:33
Episkopat klamie -ale akorat ta czesc jest prawdziwa -od dawna jest wiadomym co mozna wygoglac ze --komorki watroby abortowanych dzieci sa dodawane do coli czy pepsikoli---a ty skad spadles?
wkrw2021.04.14 11:52
Ty, a zastanowiłeś się choć przez chwilę jakie kocopoły sadzisz? :D pomyśl ile tych płodów by musieli mieć, jak się nimi dzielić, żeby do każdej butelki coli czy pepsi, każdy koncern na świecie mógł dać taki materiał do każdej wyprodukowanej butelki :D :D :D. I co się dziwić, że ten kraj jest ciągle w ogonie cywilizacji?
kaka2021.04.14 12:14
a ty przyglupie wiesz jak nastepuje namnazanie lini komurkowych-jaknie to zacisnij szczege bos gupi
wkrw2021.04.14 12:34
No muszę, weź słownik do łap jeśli wiesz co to takiego, bo już nic innego ci nie pomoże gramatyczny neandertalu. Pisać nie potrafisz, ale na namnażaniu komUrek się znasz. :D:D Fenomen!
Grizzly2021.04.14 10:17
Biskupi powinni zrezygnować z wszelkich procedur medycznych
Grizzly2021.04.14 10:26
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Przeciw kretynom2021.04.14 10:11
Ich słowa już dawno nie mają żadnej mocy wiążącej ani autorytetu i każdy prawdziwie wierzący katolik, wewnętrznie sam rozstrzygnął czy oddać pokłon molochowi przez akceptację i przyjęcie tego preparatu genetycznego zrobionego na ludzkich komórkach embrionalnych.
katolik2021.04.14 10:11
Episkopacie i Abp Gądecki teraz juz to nie ma znaczenia--- HOLOCAUST i zamordyzm dzieki wam już się dokonuje!!! Ludzie poszczepieniach ciezko choruja i będą umierac w czasie!!!
zorro2021.04.14 10:03
Ale na każdej mszy jemy ciało Chrystusa i pijemy jego krew. To o co chodzi?
KAKA2021.04.14 10:16
Wszystkie liczby pierwsze -saNIEPARZYSTE. A dwa jest parzysta ----o co chodzi?? Zacznij myslec i nie doproadzaj do absurdu tego czego nie rozumiesz.
Anonim2021.04.14 10:03
Mówcie tak albo nie - co jest pośrednie od diabła pochodzi.
KAKA2021.04.14 10:00
Nastepne stanowisko bedzie dotyczyc kradzezy --LUDZIE KRADZIEZ JEST NAGANNA MORALNIE ALE JAK JESTESCIE GLODNI LUB ODCZUWACIE STRET DO PRACY TO PRUBUJCIE MALO KRASC--- KTO MUSI KRADNIE A KTO NIE MUSI NIEPOWINIEN. albo w sprawie aborcji----aborcja jest naganna moralnie ale jesli MOZECIE UTRACIC PRACE ALBO PONIESC USZCZERBEK NA ZDROWIU TO MALO SIE ABORTUCIE--KTO MUSI TO TAK A KTO NIE TO NALEZY UNIKAC. tA MAFIA UBRANA W LACHY BISKUPIE JEST ZATRATA WIARY I ZDRADZILA DEPOZYT JESUSA -GODNA JEST POGARDY I WPRZYSZLYM KOSCIELE MUSIMY ICH USUNAC NA 100% ---po co nam zdrajcy i komformistyczne pacholki.
Anonim2021.04.14 10:06
Ruskiego trolla od razu poznać po PiSowni. Kiedy tawarisz, nauczą was POLSKIEGO języka? Najpierw niech zaczną od dużych liter, początku zdań i znakach interpunkcji. U nas w Polsce uczą tego 7 latków.
kaka2021.04.14 10:45
Ales sie wysilil jak srtajacy kot na pustyni-teraz ladnie wez kija iwalnij sie w ryja. Albo przykladasz wage do tego co wazne albo trenuj pisownie dalej!
Po 11...2021.04.14 9:56
Episkopat wypowiedział się jasno i jednoznacznie: "Szczepionki są moralnie dobre, to znaczy nie, chyba tak?". Dziękujemy!
Czekam na stanowisko pedodiaskopu2021.04.14 9:47
w sprawie morgelonów w maseczkach hehehe
kaka2021.04.14 9:45
Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi – napisał w Stanowisku bp Józef Wróbel SCJ, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. W przelozeniu na jezyk ludzki to oznacza co nastepuje : ludzie te szczepionki astra zeneka czyli gwiazda smierci-oraz j a j sa grzechem smiertelnym--JEDNAK MY NIEODWAZYMY SIE ZAJAC STANOWISKA ---NATOMIAST WIERNI BEDA WINNI GRZECHU CIEZKIEGO I GRZECHU KANIBALIZMU al to jakos wytlumaczymy --jesli musicie to sie szczepcie a jeli nie to nie--JEST TO ZAPIS ZDRADY JEZUSA PRZEZ EPISKOPAT I USPRAWIEDLIWIANIA GRZECHU CIEZKIEGO.
Anonim2021.04.14 10:06
Ruskiego trolla od razu poznać po PiSowni. Kiedy tawarisz, nauczą was POLSKIEGO języka? Najpierw niech zaczną od dużych liter, początku zdań i znakach interpunkcji. U nas w Polsce uczą tego 7 latków.
marek2021.04.15 7:40
Może i gość robi błęy, ale ma rację i z ruskim trollem chyba nia ma wiele wspólnego. Oni zaszczepili by w Polsce wszystkich jednego dnia. Zalaczam artykuł z "Die Welt" o tym, że gdzie więcej zaszczepionych tam więcej chorych. Wnioski w artykule głupie ale Fakty potwierdzają opienie przeciwników tych szczepionek
Anonim2021.04.14 9:38
Ale jak zachorują to prędziutko chcą do szpitala leczyć się czymkolwiek,nawet lekami z aborcji by ratować swe zdrowie. Hipokryci.
Anonim2021.04.14 9:42
Powinni się leczyć modlitwami i relikwiami, ponoć są niezawodne...
Anonim2021.04.14 9:45
Przecież oni w to sami nie wierzą ,to są bajki dla naiwnych owieczek aby je golić z kasy.Hipokryci
Anonim2021.04.14 9:34
Mój sprzeciw moralny budzi za to istnienie Episkopatu, jako pedofilskiej organizacji o charakterze mafijnym!
Anonim2021.04.14 9:32
To się nie szczepcie, czarne pijawki....