Morawiecki uda się na granicę polsko-białoruską
Premier Mateusz Morawiecki pojedzie na granicę polsko-białoruską, gdzie spotka się z przedstawicielami Wojska Polskiego, Straży Granicznej i Policji.
Kategoria
Sekcja: Polska
Premier Mateusz Morawiecki pojedzie na granicę polsko-białoruską, gdzie spotka się z przedstawicielami Wojska Polskiego, Straży Granicznej i Policji.
W komunikacie MZ podaje, że ilość zakażonych wyniosła 107 przypadków. Odnotowano łącznie 8 zgonów.
Wygląda na to, że były szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka konsekwentnie – podobnie jak inni politycy tej formacji – włącza się w doktrynę Neumanna – i twardo i kuriozalnie zarazem broni skandalicznych słów Władysława Frasyniuka na temat polskich żołnierzy oraz Straży Granicznej, które ten wypowiedział na antenie TVN.
Minister edukacji Przemysław Czarnek, oprócz resortu oświaty, odpowiedzialny będzie także za część prac związanych z powstawaniem w Polsce elektrowni atomowej.
Wiceminister edukacji i nauki zarzucił politykom opozycji przestępstwo uniemożliwiania polskim żołnierzom wykonywania ich obowiązku, jakim jest strzeżenie granic naszego państwa. Tomasz Rzymkowski ocenił, że politycy ci „wpisują się w wojnę hybrydową” i pełnią haniebną rolę „dywersantów”.
1. W niedzielę w programie „Fakty po faktach” w TVN24, miała miejsce skandaliczna wypowiedź Władysława Frasyniuka, który nazwał funkcjonariuszy Straży Granicznej i wspierających ich żołnierzy Wojska Polskiego broniących polskiej granicy przed nielegalnymi imigrantami „watahą psów i śmieciami”.
Od czasu kiedy w 2005 roku Tusk spuścił ze smyczy Palikota i Niesiołowskiego (że pozostanę przy tych dwóch indywiduach), w polskiej polityce przestały obowiązywać jakiekolwiek granice przyzwoitości. Nie ma granicy, której kolejne wersje Palikota nie są w stanie przekroczyć. Oburzanie się na to nie ma sensu, bo obowiązująca w sztuce tzw. transgresja, zadomowiła się w polityce w całej okazałości.
- Ja również skierowałem wniosek do prokuratury przeciwko temu uczestnikowi życia publicznego, bo dziennikarz [Piotr Maślak z TOK FK] jest uczestnikiem życia publicznego nawet jeśli formalnie nie pełni funkcji politycznych – powiedział w „Gościu Wiadomości” na antenie TVP Info szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda przebywa obecnie na Ukrainie, gdzie odbywa się Szczyt Krymski. Wydarzenie to jest połączone z 30-leciem odzyskania przez Ukrainę niepodległości. Warto przypomnieć, że to Polska jako pierwszy kraj uznała wtedy eksterytorialność od sowieckiej Rosji.
- "Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m" – czytamy w oświadczeniu szefa MON Mariusza Błaszczaka.
Krasnostawscy kryminalni działając przy wsparciu KWP w Lublinie i pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu rozbili dwie zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się cyberprzestępczością. Cały przestępczy proceder polegał na kradzieży pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bankowych. W tym celu przestępcy wypracowali mechanizm, w którym zaangażowanych zostało wiele osób. Łączna wartość strat osób pokrzywdzonych to ponad 3,5 miliona złotych. Śledztwo Prokuratury Okręgowej w Zamościu zakończyło się aktem oskarżenia przeciwko 11 osobom.
Aleksander Łukaszenka postanowił w swoim stylu poszukać wokół siebie winnych sytuacji przepychania przez jego żołnierzy przez granicę z Polską nielegalnych imigrantów ze wschodu. Białoruski dyktator użalał się nad losem koczujących przy granicy „biednych dusz”. Nie omieszkał przy tym oskarżyć Polaków o naruszenie granicy państwowej jego kraju.
Białoruś otrzymała wczoraj notę dyplomatyczną od Polski zawierającą propozycję pomocy humanitarnej koczującym na granicy uchodźcom.
„To nie jest dziennikarstwo, to hejt” – mówi posłanka PiS o postawie Grzegorza Kajdanowicza oraz innych redaktorów TVN24, przyzwalających na agresywne i nienawistne wypowiedzi na antenie ich stacji. Joanna Lichocka ocenia, że słusznie sprawa brutalnych słów Frasyniuka, jakie padły w studiu TVN24, została zgłoszona do prokuratury.
Nie ustaje fala prymitywnego hejtu pod adresem polskich żołnierzy broniących naszych granic. Piotr Maślak z TOK FM postanowił podzielić się w mediach społecznościowych porównaniem polskich strażników granicznych z niemieckimi, bandyckimi oddziałami SS.