Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 229463

Fot.  Anthony Quintano via: Wikipedia CC 2.0

USA

Kongres USA wypowiada wojnę Facebookowi. Poważne problemy giganta

Wczoraj Facebook zmagał się z globalną awarią, w wyniku której miliardy użytkowników nie mogły zalogować się do swoich kont. Była to jedna z najtrudniejszych awarii w historii portalu, jednak ten zmaga się obecnie również z innymi, poważnymi problemami wizerunkowymi. W amerykańskim Senacie wystąpiła dziś była menedżerka Facebooka Frances Haugen, która przekonywała, że kierownictwo firmy zdaje sobie sprawę, iż produkty Facebooka szkodzą dzieciom, zaogniają podziały społeczne i osłabiają demokracje.

Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Europa

Węgierski minister: Jedynie płot powstrzyma migrantów

Odnosząc się do węgierskich doświadczeń z 2015 roku szef MSZ Węgier Peter Szijjarto przekonywał dziś w „Gościu Wiadomości” na antenie TVP Info, że wyłącznie budowa płotu jest w stanie powstrzymać migrantów. Polityk zapewnił też, że Polska może liczyć na solidarność Węgier.

Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Polska

Będą zmiany w hymnie Polski? Jest projekt ustawy

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się dziś projekt przygotowanej przez MKDNiS ustawy, która zakłada uporządkowanie stanu prawnego dotyczącego wykorzystywania symboli religijnych oraz modyfikację tekstu hymnu Polski. Realizacja postulatów heraldyków i muzykologów ma być powrotem do źródłowej postaci Mazurka Dąbrowskiego.

Fot. Cliff via: Wikipedia CC 2.0

USA

USA: Wybuch w okolicy Kapitolu

Media informują o wybuchu, do jakiego miało dojść dziś w pobliżu Kapitolu. W okolicy policja aresztowała podejrzanie zachowującego się mężczyznę.

Św. Siostra Faustyna - miłość do Boga, potem do Polski

Wiara

Św. Siostra Faustyna - miłość do Boga, potem do Polski

Św. Siostra Faustyna została nazwana „sekretarką Bożego miłosierdzia”. „Dzienniczek”, który spisała na polecenie spowiedników, zawiera słowa Pana Jezusa skierowane do niej, a przez nią do kapłanów i całej ludzkości. Według tygodnika „Gość Niedzielny” to właśnie ta książka polska ma najwięcej tłumaczeń na inne języki. Nie z racji walorów artystycznych, bo Faustyna pisarką i poetką była raczej kiepską, ale z racji zawartego w niej przesłania, które jest niczym innym, jak przypomnieniem prawdy o tym, że „na wieki miłosierdzie Jego”. Prawda o Bogu, którego największym przymiotem jest miłosierdzie, przemawia z każdej strony zapisków Świętej. Ale czytając „Dzienniczek” można też odkryć, że św. Faustyna była wielką patriotką. Bardzo zależało jej na pomyślności swojej Ojczyzny. W jej intencji ofiarowała liczne modlitwy i umartwienia. Jednak wielkość Polski nie widziała w dobrobycie jej mieszkańców, ale przede wszystkim w wierności Chrystusowi i Kościołowi, w zachowywaniu przykazań, w życiu zgo