Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 229463

Fot. Biuro Prasowe PKWP Polska

Kościół

PKWP w Ziemi Świętej. „By upomnieć się o chrześcijan!”

Pomoc Kościołowi w Potrzebie przebywa w Ziemi Świętej, gdzie będzie towarzyszyć chrześcijanom w Niedzielę Palmową i pierwszych dniach Wielkiego Tygodnia. „Naszą rolą jest upomnieć się o tych, którzy dzisiaj pozostali bez pracy i środków do życia” – zauważa ks. prof. Waldemar Cisło i przypomina o konsekwencjach trwającej wojny.

Fot. via: Flickr (EDUCATIONAL SPACES / PRZESTRZENIE EDUKACJI)

Polska

Ks. prof. Piotr Goliszek: w szkole powinna być religia i etyka

Zdaniem wielu naukowców, pedagogów i wychowawców, ale również moim w szkole powinna być nauczana religia i etyka. Uczestnictwo w lekcjach religii lub etyki sprawia, że szkoła posiada prawdziwie wychowawczy charakter, uczy umiejętności wybierania, podejmowania decyzji, odpowiedzialności, systematyczności i pracowitości - powiedział w rozmowie z portalem Polskifr.fr ks. dr hab. Piotr Goliszek, prof. KUL, który pracuje w Katedrze Katechetyki Szczegółowej i Współczesnych Form Przekazu Wiary na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Religia w szkole była jednym z tematów podjętych podczas 397. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Fot. József Süveg via: Wikipedia CC 3.0

Wiara

Droga Krzyżowa. Dziś pomódlmy się za kapłanów

Rozpoczynamy Drogę Krzyżową, którą w całości poświęcamy modlitwie za kapłanów. Najświętszy Sakrament, największy skarb, jaki posiada Kościół, znajduje się w kapłańskich rękach. Modląc się za kapłanów, modlimy się o to, by Eucharystia była otoczona należną czcią.

Fot. screenshot - YouTube (Narodowy Bank Polski, Donald Tusk - kanał oficjalny)

Uwaga

Kuźmiuk: Postawienie prof. Glapińskiego przed TS ma jeden cel – wprowadzenie nas do strefy euro

1. Platforma zbiera jeszcze podpisy posłów pod wnioskiem o postawienie prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu, ale w mediach pojawiły się już zarzuty, które są w nim zawarte. Jest ich osiem, część na granicy śmieszności, jak te o sporach prezesa Glapińskiego z jednym z członków zarządu, czy też trójką członków Rady Polityki Pieniężnej reprezentujących obecnych rządzących w jej składzie. Podobny charakter ma zarzut o krytykę Platformy i jej przewodniczącego Donalda Tuska i ostrzeganie przed jego rządami, a także udzielanie wywiadów chwalących Radę Ministrów pod kierownictwem Mateusza Morawieckiego.