Mama i Tata przeciw "homomałżeństwom"
Fundacja Mama i Tata apeluje o głosowanie przeciwko uznawaniu przez prawo poselskie „małżeństw homoseksualnych” zawieranych za granicą.
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 230182
Fundacja Mama i Tata apeluje o głosowanie przeciwko uznawaniu przez prawo poselskie „małżeństw homoseksualnych” zawieranych za granicą.
Ludzie domagający się prawdy o Katyniu też wszczynali burdy. Ale tak naprawdę nikt nie ma odwagi publicznie odnieść się do argumentów Solidarnych – pisze Magdalena Żuraw.
- Prawo i Sprawiedliwość rozważy złożenie wniosku o postawienie premiera przed Trybunał Stanu – zapowiada poseł PiS Andrzej Dera.
Marek Migalski, szef śląskich struktur PJN, zainicjował „Ruch 11 kwietnia”. Nawiązanie w nazwie do dnia po katastrofie smoleńskiej ma być wyrazem niezgody na upolitycznianie tragedii.
Jedna z najbardziej znanych amerykańskich gazet - „New York Times” - zakazała swoim dziennikarzom fałszowania historii. W nowym „stylebooku” gazeta instruuje dziennikarzy, żeby nie używali nazwy „polskie obozy koncentracyjne”.
Sparaliżowany Irlandczyk opisuje swoją gehennę w walce o życie. Lekarze wywierali na niego presję, by odmówił korzystania z drogiej terapii. Dziwili się, że chce żyć, skoro cierpi na śmiertelną chorobę.
Na blogu znanej amerykańskiej obrończyni życia, Jill Stanek, pojawiły się spoty reklamowe w obronie życia dzieci nienarodzonych. Są one sponsorowane przez władze chilijskie. Publicystka chwali postawę władz, zwłaszcza prezydenta Chile Sebastiana Pineiry.
Włoskojęzyczna wersja Katechizmu Kościoła Katolickiego, przygotowywana na Światowe Dni Młodzieży, została wycofana. Doszło w niej bowiem do pomyłki, która może sugerować, że Kościół akceptuje używanie antykoncepcji.
W przypadku Katynia nie można mówić o ludobójstwie - przekonywał na antenie TVN24 Andrzej Wajda.
Jeżdżą w różne zakątki świata, by pomagać lokalnej społeczności. Coraz częściej są przez miejscowych mordowani. Co roku ginie coraz więcej pracowników organizacji humanitarnych.
- To Sowieci jako pierwsi chcieli uznania zbrodni katyńskiej za ludobójstwo – przypomina Witold Kulesza, były szef Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN. Profesor zaznacza, że zgoda na inne określenie tego mordu może podważyć kwalifikację zbrodni niemieckich popełnionych w czasie II wojny światowej.
Rzuciło mną, gdy pierwszy raz usłyszałem, że ludzie przed Pałacem zostali – i to przez biskupa – porównani do zwierząt. I trochę się zbulwersowałem, gdy porównanie to zgrabnie podchwycił Janusz Palikot. Ale potem się uspokoiłem. Bo ja jestem zwierzęciem. Rozumnym!
Solidarni 2010 mają rację. Donald Tusk i jego najbliżsi współpracownicy powinni odejść z zajmowanych urzędów, a być może zostać postawieni przed Trybunałem Stanu. A najlepszym na to dowodem jest – jeśli się to potwierdzi – treść esemesa, jaki miał być wysyłany do posłów PO w dniu katastrofy, o której publicznie mówi teraz generał Petelicki.
Członkowie stowarzyszenia „Solidarni 2010” oraz osoby powiązane z Klubami „Gazety Polskiej” wróciły z białym namiotem na Krakowskie Przedmieście. Tyle, że teraz nie będą stali w jednym miejscu, ale przemieszczali się z namiotem, czego nie zabraniają przepisy.
Wystawa poświęcona katastrofie smoleńskiej, którą od wtorku można oglądać w Parlamencie Europejskim, została ocenzurowana przez kwestorów PE. Podpisy pod zdjęciami ukryto pod paskami plastikowej taśmy.