Zuzela: pierwsze w Polsce sanktuarium bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego - zdjęcie
14.09.21, 07:21fot. wikipedia.org, domena publiczna/yt/tvp info, screen

Zuzela: pierwsze w Polsce sanktuarium bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego

0

Podczas Mszy św. dziękczynnej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli, w niedzielę 12 września br., bp Janusz Stepnowski, ordynariusz diecezji łomżyńskiej, ogłosił ustanowienie tegoż kościoła sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego.

To wyjątkowy moment dla parafii, która związana jest z osobą bł. Kardynała, bo jak sam przyznał +tutaj w tej rodzinie parafialnej podwójnie się narodziłem: Z ciała i krwi mojej Matki i z Chrystusowej Krwi w sakramencie Chrztu… Jestem związany z Zuzelą sercem+” – powiedział bp Stepnowski, który przewodniczył Mszy św.

Kilkunastu kapłanów koncelebrujących Eucharystię na czele z bp. Tadeuszem Bronakowskim dziękowało Bogu za błogosławionego ziemi zuzelskiej. Dekret erygujący nowe sanktuarium odczytał kanclerz kurii ks. Artur Szurawski.

Bp Janusz Stepnowski przedstawiając sylwetki bł. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej zaznaczył ich wielką rolę w historii naszej Ojczyzny. „Dali swoje siły, swoje życie dla drugiego człowieka” – zaznaczył ordynariusz łomżyński i dodał, że kard. Wyszyński „próbował otworzyć serca Polaków na te pokłady miłości, próbował otworzyć nasze serce na miłość”.

W imieniu licznie zgromadzonych wiernych i kapłanów głos na koniec Mszy św. zabrał dziekan Dekanatu Czyżewskiego ks. kan. Eugeniusz Sochacki. Podziękował za organizacje pięknej i podniosłej uroczystości parafianom i nowemu kustoszowi ks. kan. Jerzemu Krysztopie.


 

mp/episkopat.pl