Żona prof. Szyszko oskarża Kurskiego. ,,Drzwi w TVP były dla męża zamknięte'' - zdjęcie
27.01.20, 08:59(fot. screen)

Żona prof. Szyszko oskarża Kurskiego. ,,Drzwi w TVP były dla męża zamknięte''

25

Współpracownicy męża próbowali rozmawiać z dziennikarzami, dziennikarze rozkładali ręce. Pan Jacek Kurski od początku do końca pilnował tego, żeby drzwi telewizji publicznej dla męża były zamknięte – to są fakty – powiedziała Krystyna Szyszko, żona śp. prof. Jana Szyszko podczas sobotniego sympozjum „Oblicza ekologii” w WSKSiM w Toruniu


Jak informuje Radio Maryja, w sobotę w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się sympozjum „Oblicza ekologii” ku czci świętej pamięci profesora Jana Szyszko. W sympozjum wzięła udział m.in. żona śp. prof. Jana Szyszko.

– Ja się nie boję zmian klimatu. Proszę państwa, ja się nie boję dwutlenku węgla – to jest gaz życia, bez tego nie ma życia. (…) Mamy zimę jaką mamy i przy tej informacji zawsze mówi się nam, że to ocieplenie klimatu. A na Florydzie, kiedy powinno być plus 20 jest śnieg. Egipt, Indie, tudzież sąsiednie kraje przymrozki, Hiszpania – śnieg, problem ze zbiorami i przy tej relacji nikt nie mówi, że tam się klimat oziębia. Proszę zwrócić na taką relację uwagę – powiedziała

 

- Chciałam bardzo serdecznie podziękować Ojcu Dyrektorowi i toruńskiemu ośrodkowi, mediom, Radiu Maryja, Telewizji Trwam, gdzie mąż mógł występować i bez jakiś ograniczeń się wypowiadać, bo to były jedyne media, gdzie mógł maż przyjść i mówić. Bo nie wiem, czy państwo wiecie, że miał zakaz występowania w telewizji publicznej, miał zakaz do końca. Nawet tuż przed śmiercią, przecież to była kampania wyborcza. Współpracownicy męża próbowali rozmawiać z dziennikarzami, dziennikarze rozkładali ręce. Pan Jacek Kurski od początku do końca pilnował tego, żeby drzwi telewizji publicznej dla męża były zamknięte – to są fakty. Faktów jest jeszcze więcej. Mam nadzieję, że będę miała okazję o tej trochę ciemniejszej stronie powiedzieć, ponieważ ona jest – podkreśliła Krystyna Szyszko.

 

– Fakty też są takie, że np. sukcesy męża i ministerstwa były przypisane innym ministrom. I ci ministrowie się wypowiadali nie mówiąc nic, że to nie jest ich zasługa. I tylko dzięki Toruniowi, ośrodkowi toruńskiemu mąż mógł tutaj być i o tym mówić. Mimo wszystko mężowi na arenie międzynarodowej udało się wynegocjować dla Polski wszystko, co chciał, wygrał wszystkie procesy w Trybunale. Mimo wszystko, mimo tego ogromnego hejtu, mimo tej ogromnej krytyki, mimo ogromnego oporu nie tylko w opozycji. Ojcze Dyrektorze, dziękuję za wszystko. Mąż zawsze mówił, że gdyby nie ośrodek toruński nie mielibyśmy Polski. (…) Polski Związek Łowiecki chce się zniszczyć. Poprzez zniszczenie Polskiego Związku Łowieckiego chce się doprowadzić do destabilizacji lasów i w efekcie do ich prywatyzacji – podsumowała Krystyna Szyszko.

Komentarze (25):

gf2020.01.27 22:26
w sumie mrozy na Florydzie i w Hiszpanii to w Lemingradzie dowód ocieplenia bo przeciez jest tam i tak cieplej niż w Arktyce!!
Asia2020.01.27 21:44
Dlaczego nikt nie pyta ojca doktora dyrektora o to co zrobił z pieniędzmi z cegiełek na ratowanie Stoczni Gdańskiej ? Amen.
Asia2020.01.27 21:41
"Polski Związek Łowiecki chce się zniszczyć. Poprzez zniszczenie Polskiego Związku Łowieckiego chce się doprowadzić do destabilizacji lasów i w efekcie do ich prywatyzacji." Wiem, że osobę w żałobie należy traktować w sposób szczególny, ale to jest totalna bzdura proszę Pani. Od polskich lasów są Lasy Panstwowe a nie PZŁ. Amen.
Asia2020.01.27 21:36
Pani Szyszko mówiła nie tylko o TVP. Mówiła również o gnojeniu jej męża przez "ważne osoby" w pis. Amen.
Dell 2020.01.27 20:26
Pewien anonimowy kłamca napisał 27.1.20 o 10:32 "(…) PiS po objęciu władzy, (…) obiecał społeczeństwu, że powstanie anglojęzyczna TV, aby głos Polski był słyszalny i rozumiany w świecie". To kłamstwo pojawia się już chyba po raz trzeci. Ów angielskojęzyczny kanał działa od 11 listopada 2018 roku pod adresem: https://polandin.com/
igor2020.01.27 18:42
kurski jeden i drugi siebie warci
Reytan2020.01.27 17:41
W Polsce kwalifikacje i obrona Interesow Polskich nie poplaca.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.27 13:31
Może w TVP miał zamknięte, ale w rozgłośni, telewizji i njlepszej toruńskiej uczelni miał szeroko otwarte
Waldemar2020.01.27 12:28
No nie tylko Pan Szyszko a również P. Macierewicz i Pani od cyfryzacji, którą wszyscy chwalili włącznie z monterami od instalacji, ale za to przywrócono Panią G,zawetowano coś itd (pachnie V kolumną)
BieS2020.01.27 18:45
Twój bełkot jest nie do wytrzymania.
Michał Jan2020.01.27 12:13
Śp. p. Profesor był ekologiem i mówił rzeczy zgodne z ekologią, a nie ekologizmem. A to niekoniecznie mogło być zgodne z upodobaniami hodowcy kota.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.27 13:33
Dobrze, że Szyszak nie żyje bo gdyby usłyszał co o nim mówi abp Jędraszewski to byłoby mu przykro
sylw2020.01.27 12:07
Niech tego Kurskiego w końcu wywalą ,bo nic tylko pokazują jego wraz z kochanką ,przy każdej większej telewizyjnej imprezie
Toni2020.01.27 10:11
Bracia Kurscy chyba sie umowili,że jeden będzie z rzadem, a drugi z opozycją. Jeden i drugi sa g...warci. Program jaki narzuca w TV Jacek Kurski to nic ciekawego, poza tańcami wyciem i sportem nic ciekawego.Jeszcze seriale taśiemcowe,które sa do niczego.
Realista2020.01.27 9:59
Bo nawet w k wizji wiedza ze wiedza Szyszki o ekologii zatrzymała się zaraz po wojnie
Michał Jan2020.01.27 12:14
Zaraz po wojnie ekologia została zastąpiona ekologizmem?
JestemSzyszkiŻonąKtórąStraszliwieSkrzywdzono2020.01.27 9:41
Żona i brat rodzony Szyszki już ruszyli tropem tabuna wdów Gosiewskich i głoszą swoją krzywdę, żeby partia wypłaciła im chociaż z miliard na łeb. Stroskany troskami, jakich państwowa Kurwizja dostarczyła szkodnikowi Szyszce. Niech mu gnilny rozkład szybkim będzie!
anonim2020.01.27 9:53
cham
Polexit2020.01.27 9:39
Do tych wszystkich miernot nie pasował Pan Profesor Jan Szyszko. Robiono więc wszystko, by sie go pozbyć. Głosujemy jeszcze na PiS, ale jesteśmy przekonani, że naczelną ich zasadą jest tylko gonić króliczka (ale broń Boże, by go złapać!)!!!
robaczek 2.02020.01.27 9:33
;] coraz wiekszy POZAR W BURDELU!!!! ;]
anonim2020.01.27 9:32
Z żalem to mówię, PiS po objęciu władzy, po atakach eurokołchozu na reformy, po atakach żydostwa i Ukraińców na zmianę ustawy o IPN obiecał społeczeństwu, że powstanie anglojęzyczna TV, aby głos Polski był słyszalny i rozumiany w świecie. Słusznie! I co? I nic! Kolejne zmarnowane lata, kolejne niechlujstwo, nieróbstwo, arogancja władzy. I co? I płacz! Płacz na rynku lokalnym! Przekonujemy się nawzajem w Polsce, a niestety decyzje zapadają poza nami, w eurokołchozie, w USA, w Izraelu, w Rosji. Zatem tam, gdzie nasz społeczny głos nie dociera. W jaki sposób PIS-TV chce dotrzeć do społeczeństwa zachodniego, kształtować jego opinię, jak oni nie znają języka polskiego, a w większości posługują się językiem angielskim? Te polskie połajanki między sobą w rządowej TVPis obliczone są rynek lokalny, a zatem zupełnie są niesłyszalne tam, gdzie zapadają decyzje w sprawie Polski. Winą za taki stan rzeczy należy obciążyć nie tylko ścisłe kierownictwo PiS, ale przede wszystkim Jacka Kurskiego, Prezesa TVPis, pierwszego propagandzisty TVP. Czy ktoś zamierza rozliczyć p. Jacka Kurskiego Prezesa TVP z publicznej obietnicy utworzenia w TVP kanału anglojęzycznego? Na co idą miliardy zł z budżetu Państwa przekazywane do publicznej TVP, na opłacanie ścisłego układu lokalnych propagandzistów? I to jak niskich lotów! Zdaniem p. Jacka Kurskiego sukces międzynarodowy TVPis to Eurowizja, a to za mało, aby kształtować opinię publiczną na zachodzie, aby zwykli ludzie nas rozumieli, dowiedzieli się o historii Polski, o reformach, jakie zamierzamy wprowadzić, aby poznali nasze zdanie. Jeżeli brakuje w przestrzeni medialnej polskiego kanału anglojęzycznego na miarę BBC, to niech kierownictwo PiS nie dziwi się, że przegrywa już nie tylko w eurokołchozie, ale i w krajach starej UE, w Polsce. Oczywistym jest, że PiS wziął odpowiedzialność za Polskę, za Polaków. A jak tak dalej pójdzie, to Polską będą rządzić lewacy i żydokomuniści, i to dzięki niechlujstwu i nieróbstwu PiS i partyjnym przybudówkom. A na to nie było i nie ma naszej zgody. Nie dlatego też ginęli z rąk komunistów robotnicy i kapłani Solidarności. Czy coś w tej sprawie się zmieni? Czy będziemy mieć polskie BBC, polską Al Jazeera, polską tubę na świat?
Reytan2020.01.27 17:37
Jestes naprawde idiota twierdzac,ze polskojezyczna stacja z Polski moze wplynac na opinie publiczna na Zachodzie.
Dell 2020.01.27 20:21
https://polandin.com/ To adres tego "nieistniejącego", angielskojęzycznego kanału TVP. Ten "nie istniejący kanał" działa od 11 listopada 2018. Został uruchomiony na stulecie odzyskania niepodległości.
Marek212020.01.27 9:21
Czy nie zapraszanie do TV wyczerpuje znamiona zbrodni? A może nawet zbrodni przeciw ludzkości?
Reytan2020.01.27 17:33
Jestes wymozdzonym kretynem bez reszty.