Znów grillowanie! Komisja Europejska pozwała Polskę do TSUE! - zdjęcie
29.10.19, 17:19Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Znów grillowanie! Komisja Europejska pozwała Polskę do TSUE!

21

Do unijnego Trybunału Sprawiedliwości wpłynął pozew Komisji Europejskiej przeciwko Polsce za dyscyplinarki wobec sędziów - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.

Jest też wniosek o rozpatrzenie przez Trybunał skargi w trybie przyspieszonym, czyli w ciągu kilku miesięcy, a nie zwyczajowo kilkunastu.

"Do unijnego Trybunału Sprawiedliwości wpłynął pozew KE przeciwko Polsce za dyscyplinarki wobec sędziów. Jest też wniosek o rozpatrzenie skargi w trybie przyspieszonym. Decyzję w sprawie tego wniosku podejmie prezes Trybunału"-napisała Płomecka na Twitterze. 

yenn/IAR, Polskie Radio

 

Komentarze (21):

Arek2019.10.29 21:08
Może Nas lewackie gnidy z KE,co najwyżej cmoknąć!!! Zaoramy nadzwyczajną kastę równiutko,jak bronami wiosenne pole!
bezlitosny internauta2019.10.29 20:43
"Komisja Europejska BEZLITOSNA wobec pisowskiego rządu. PRZECZYTAJ KONIECZNIE!!!"
OZ2019.10.29 19:34
No - jak nie urok to przemarsz wojsk.
Jo2019.10.29 19:31
"policzmy glosy" "polskość to nienormalność" "niestety ale takie są w Unii zasady", "pamiętamy te polskie grudnie" .... my też pmiętamy Panie Tusk.
Dr Aloha2019.10.29 18:20
Robiliśmy wałki żeby usunąć niewygodnych sędziów, a teraz krzyczymy że ktoś chce to sprawdzić. Proszę zauważyć że Kępa wyje że chcą sprawdzić a nie że wszystko było wporządku. Już misiaczki co się sprzedały za Pieniądze i Stanowiska myślały że po wyborach będzie spokój a tu taki psikus.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.29 17:57
Wreszcie UE bierze się za PiSdzielców :)
Micha\\305\\2022019.10.29 18:50
Pocałuj ich w d..e y ateisto geju.
Magi2019.10.29 21:56
Michał, racja! a ten dur...y g..j niech się zacznie o siebie martwić ! Już biorą się za nich, ustawa jest w Sejmie!
Przeciw kretynom2019.10.30 10:52
Marzyciel :) Każdy pedał jest takim kretynem, czy tylko ty?
JONASIK2019.10.29 17:53
Mój audyt dla Donalda Tuska i jego rządu: To było siedem lat złych i paskudnych rządów. To także okres zmarnowanych szans dla Polski. Zdecydowanie ostrzejszy w osądach jest Janusz Szewczak – główny ekonomista SKOK. Podkreśla on, że Tusk to najbardziej szkodliwy premier od 25 lat, który powinien odpowiadać za zniszczenia jakich dokonał w naszym życiu publicznym we wszystkich jego wymiarach. Człowiek, który został ewakuowany z kraju, w którym padają pod jego adresem coraz poważniejsze zarzuty, od finansów i gospodarki począwszy, na Smoleńsku skończywszy !!! Zbrodnia smoleńska oraz zacieranie jej śladów, wybranie podstawy prawnej korzystnej dla Rosji, która jest dysponentem śledztwa w sprawie śmierci dwóch polskich prezydentów, podlega pod paragraf zdrady narodowej, tzw. małej zdrady dyplomatycznej. Grozi za to do 10 lat więzienia. Ewa Kopacz awansowana za swe smoleńskie kłamstwa na urząd marszałka Sejmu RP, znów dostąpiła awansu i zajmie miejsce nie mniejszego kłamcy i sprzedawczyka polskiej racji stanu. Dodatkowo arogancja, nepotyzm, chamstwo i buta, knajacki język tych tzw. Elit, małostkowość i wiodąca rola w przemyśle pogardy do wszystkiego co polskie. Lista złych decyzji i niedotrzymanych obietnic jest długa. Prawie 100% prasy regionalnej bez pięciu tytułów jest w rękach niemieckich Verlagsgruppe Passau, wszystko za zgodą Tuska. Jest to ewenement w skali Europy, żeby niemal cała prasa lokalna znajdowała się w obcych rękach. Media reżymowe pisały, jak to Tusk ratował Polskę przed kryzysem finansowym. Oczywiście, jest to najczystsze łgarstwo. On wspomagał spekulantów mocnej złotówki co spowodowało, że koszty pracy (na jednostkę produktu) w Polsce szybko doganiały koszty w Niemczech. To z kolei sprawiło, że firmy zaczęły przygotowywać plany drakońskiej redukcji zatrudnienia i to na poziomie 20-30%. Podczas jego rządów dług publiczny osiągnął astronomiczną wysokość ok. biliona złotych, i równie mocno wzrósł dług zagraniczny, który wynosi ok. 370 mld USD. Dla porównania, Edward Gierek podczas dziesięcioletnich rządów zadłużył kraj na 30 mld dol. i spłacaliśmy to przez ponad 30 lat. Następuje załamanie finansów państwowych i kłopoty z wypłatą odsetek od długu zagranicznego, który od 370 mld USD, wynosi około 8% czyli około 100 mld PLN w stosunku rocznym. Ktoś powie, ale PKB jest na plusie. Tak, ten rachityczny wzrost gospodarczy, osiągany w ostatnich latach, był realizowany tylko dzięki gigantycznemu zadłużaniu kraju. Polska jest zadłużona na pokolenia, ludność tubylcza wywłaszczona ze wszystkiego, z czego można ją było wywłaszczyć. W wielu raportach czytamy: Polacy są jednym z najbiedniejszych narodów Europy.
JONASIK2019.10.29 21:42
Już po pierwszym zdaniu można poznać, że to nie ja pisałem. "Mój audyt dla Donalda Tuska i jego rządu" Ja po prostu potrafię po polsku pisać. Ale tak, czy inaczej dziękuję. Podszywanie się pod moją skromną osobę to pochlebstwo. Liczę na więcej wpisów z moim nickiem. Ale na boga, proszę o poprawną polszczyznę.
Magi2019.10.29 21:53
Piszesz o poprawnej polszczyźnie?? A dlaczego piszesz sam niepoprawnie? Bóg piszemy z dużej litery, jako nazwa własna, obojętnie czy wierzysz w Boga, czy nie ! To tak jak ktoś pisałby twoje nazwiskonp.w dowodzie osobistym z małej litery!
Europejczyk2019.10.29 17:52
No cóż, jeśli wstąpiło się do związku państw ze stolicą w Brukseli to trzeba się słuchać Brukseli. Zupełnie tak samo było w republikach związkowych ZSRR. Nawet własne parlamenty miały! No ale wiadomo... ostateczne decyzje zapadały w Moskwie. Tak samo jak obaj bracia Kaczyńscy jestem gorąco za wspólnym europejskim domem i tak samo jak Prezydent Duda chciałbym wpisania w Konstytucję nieodwołalnego członkostwa w UE! Wiwat Europa! Wiwat dopłaty!
Luther2019.10.29 17:50
Dziadek Tuska ze strony ojca był ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Brat dziadka ze strony matki, również służył w wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była rodowitą Niemką. Ciotka matki Donalda Tuska zginęła wraz z czwórką dzieci podczas ucieczki w styczniu 1945 r. na pokładzie słynnego "Wilhelma Gustloffa", storpedowanego przez Rosjan. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. Babka Tuska, salowa, musiała odejść z pracy w szpitalu, bo była szykanowana ze względu na jej silny niemiecki akcent. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą (Grabias, str. 26). Tusk zdawał sobie sprawę z problemów z tożsamością narodową swojej rodziny. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, ponieważ jako dzieciak był wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach do końca swoich dni. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości. Stryj Donalda Bronisław „Buni” nigdy nie powiedzial dobrega slowa o Donaldzie. Przestrzegał przed Donaldem,mowił, że jakby on rządził,to uważajcie Polacy. Od Donka nigdy pomocy nie otrzymał. Donek,na jego pogrzebie,na Srebrzysku,chował się za drzewami. To wyjatkowo cyniczny i zły człowiek. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybrało nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
katolik2019.10.29 18:54
Polacy w swej niepowadze ida za tym co im sie wydaje ze błyszczy,że się usmiechnie,że ma luz,bo ktoś powiedział coś itp.Nie sa poważni ,maja taką głupawosc,a potem otwierają geby...Poza tym jak ktoś odrzuca Boga ,to wiadomo na kogo zagłosuje
Judasz2019.10.29 17:49
Kim jest Donald Tusk ? Polskość to nienormalność tak mówił Tusk w latach 80–tych. Muszę się zgodzić z Tuskiem , dla niego polskość i Polska to nie normalność o czym świadczy siedem lat jego rządów. Tusk potrafił dogadać się z Putinem i Merkel oczywiście w języku niemieckim, natomiast nie potrafił dogadać się z Polakami (nie mówię tu o lemingach). Tusk mówił , że jest Polakiem , chociaż to była ściema ponieważ w głębi serca czuł się Niemcem. Śpiewanie na święta kolęd po niemiecku, niewytłumaczalna materialna pomoc Niemców dla Tuska i jego partii KLD na początku lat 90-tych, o której mówił Paweł Piskorski ( marki w reklamówkach), świadczyła o tym , że Niemcy pomagali swojemu wówczas i teraz w wyborze na przewodniczącego. Dalej, niewyjaśniona sprawa agenta Stasi o pseudonimie „Oskar”, który działał w Trójmieście dotychczas nie zdekonspirowanego, gdzie przewija się nazwisko Tuska, daje dużo do myślenia. Ukrywana znajomość i to biegła języka niemieckiego, którą wyniósł z domu , bardzo mu pomogła w kontaktach z Merkel. W pobliżu Merkel wręcz promienieje, Polska jednak bardzo mu ciążyła.
Piotr Nowak2019.10.29 17:46
Jeżeli będziemy patrzeć na działalność Tuska TYLKO przez pryzmat jego złodziejskich "osiągnięć" to szybko ujdzie naszej uwadze ZBRODNICZY aspekt jego poczynań. Ważne by ten tragiczny dla Polski okres lat 2007 - 2015 nigdy się już nie powtórzył a przy niezdarności obecnie rządzących nie można tego wykluczyć. Bez POlicyjno-gangsterskiego teroru z tamtych lat, który dla wielu Patriotów skończył się śmietelnie ( .... 18 ZABÓJSTW SERYJNEGO SAMOBÓJCY https://www.youtube.com/watch?v=0mFfMnEyqNA …… ), masowy, liczony w setki miliardów złotych, rabunek Polskiej gospodarki nie byłby możliwy. Tym większa chwała dla tych, którzy swoją odwagą przyczynili się do ujawnienia PRAWDY o tamtych czasach i obalenia UBekistańskiego systemu, a którzy o ironio teraz, jak Marek Falenta płacą wyrokami więzienia za swoje bohaterstwo. Ci wszyscy, którzy podobnie jak w latach 80-tych, w Stanie Wojennym sowieckiego generała w polskim mundurze, tak w 8 latach reżymu Tuska-Komoruska, demonstrując na ulicach czy zakonspirowani, walczyli z mafią globalistycznych przestępców, powinni być dziś uchonorowani a nie wciąż bać się przemocy nietykalnej Nadzwyczajnej Kasty.
Asmo2019.10.29 17:42
Niech Rada Europy wraz z Niemcem Tuskiem na czele pocałuje nas Polaków w du-pę !!!
orgi2019.10.29 18:08
z języczkiem ..... z języczkiem
TwojaStara2019.10.29 18:56
Bez tej Unii to Ty byś całował w du pe Putina! I to z języczkiem!
PRAWDA2019.10.29 19:20
A ci co donosza na POLSKE to nie POLACY., zdrajcy i pogrobowcy czerwonej zarazy!!!