Znamy datę pogrzebu premiera Olszewskiego - zdjęcie
11.02.19, 11:11zdj. screen Youtube

Znamy datę pogrzebu premiera Olszewskiego

0

Pogrzeb śp. Jana Olszewskiego, adwokata i polityka, premiera RP w latach 1991-1992 odbędzie się w sobotę 16 lutego. Poinformował o tym Marszałek Senior Kornel Morawiecki w rozmowie z Polskim Radiem 24.

Jak powiedział Morawiecki, informację tę przekazała mu wdowa po byłym premierze, Marta Miklaszewska. 

"Rozmawiałem z Martą Miklaszewską, że pogrzeb byłego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę"- podkreślił założyciel Solidarności Walczącej, który w rozmowie z Polskim Radiem 24 wspominał dziś śp. Jana Olszewskiego. 

Z kolei stacja Polsat News dowiedziała się nieoficjalnie o terminie żałoby narodowej. Ma ona potrwać trzy dni, rozpocząć się w czwartek w południe i zakończyć w sobotę, o godzinie 18. 

"W nadchodzącym tygodniu pan prezydent ogłosi swoją decyzję o ogłoszeniu żałoby narodowej. Tam zostaną podane dokładne terminy, w jakich dniach ona będzie obowiązywała. Żałoba narodowa będzie dłuższa niż jednodniowa, bo postać Jana Olszewskiego, jest postacią wybitną "- mówił w niedzielę prezydencki minister Andrzej Dera.

Jak informuje Polsat News, decyzja prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie żałoby narodowej czeka jeszcze na kontrasygnatę premiera Mateusza Morawieckiego.

Jan Olszewski, prawnik i polityk, były premier RP, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych, żołnierz Szarych Szeregów zmarł w czwartek, późnym wieczorem. Miał 88 lat.

yenn/Polskie Radio 24, Polsat News, Fronda.pl